Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Ar Rusija kerta šaką, ant kurios sėdi? (5)

Komentarai:

Pritariu, 2008 01 28 00:17
Rusija taiko dvigubus standartus.Kai pas save-tai federacija,dėl akių,o viska bandoma daryti pro rusiškumo prizmę,paminant federacijos tautų identitetą.Pvz.:nesenai pradėtas vietovardžių keitimas Tolimuosiuose Rytuose,remiantis rusų kalba.Viskas ten turės pavadinimą,atitinkantį rusų kalbą,keičiant istorinį pavadinimą.O kaimynų atžvilgiu naudojama "skaldyk ir valdyk" politika,prisikabinant prie menkiausių smulkmenų,arba interpretuojant istoriją Rusijai naudinga linkme.Bet kaip žinia,visos imperijos,anksčiau ar vėliau,skausmingiau ar ne taip skausmingai ŽLUNGA!!!Ne išimtis nei Rusija,nei JAV...

objektyviau, 2007 10 19 22:42
Straipsnis vienpusis. Cecenu tarpe yra tokiu pat banditu, kaip ir Kadyrovo kariu gretose (kurie ziauresni paciu cecenu atzvilgiu uz federalus), kurie galvas pjauna ir zmones grobia. Be to, pasipriesinime daug samdiniu, kuriems pinigai eina is uzsienio. Tad pasakos apie intelegentija su automatais yra ne vietoj. Be to, islamo konferencija pripazista Rusijos veiksmus Cecenijoje, kas yra svarbus Rusijos pasiekimas. Cecenai kencia nuo karo, bet reikia rasyti visa tiesa.

Saras, 2007 10 19 20:17
zinant padeti Kinijoje,neturetu labai ilgai trukti kinu gausejimas Tolimuosiuose Rytuose

t, 2007 10 17 16:08
Cia dabar labai kalbama, kad kinieciai uzkariauja Sibira, bet jei tik "250 iki 500 tūkst. kinų" ten emigravo - tai cia juokingi skaiciai, tikrai, manau, Rusijai tai dar jokia gresme

unpo, 2007 10 17 10:15
Laisve Cecenijai, laisve Padniestrei, laisve Kosovui, laisve Abchazijai, laisve Tuvai, laisve p. Osetijai

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (305)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras