Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Triukšmas ant denio: lėktuvnešiai Rusijos laivyne (11)

Komentarai:

2016, 2016 10 23 12:34
Dabar jau 2016m, rusai pasauli gasdina su paravozu kuznecovu, o krize rusijoj visdar tesiasi... Nauju laivu nera ir artimiausius 10m tikrai nebus statoma rusijoj...

Toks truputi buves jureivis - autoriui, 2013 03 16 20:13
Gal jau nebeziuresit, gerbiamas autoriau, komentaru, bet straipsnis siaurokas, tik apie tai, kas virs vandens...

erkw, 2012 01 07 16:26
Gal kas zinote, ar tai tiesa: Aurelija Juknevičiūtė-Katinienė-Stanciki enė yra viena iš pažeidimų Neringoje pradininkių, savo detalaus išplanavimo projektu pažeidusi KNNP planavimo schemos (generalinio plano) nuostatas. Dar 1996 metais buvo parengtas pirmasis Neringoje detalaus išplanavimo projektas . teritorijai Kuverto g. 7, Nidoje, kurioje stovėjo poilsio namai “Dobilas”. Šio teritorijos išplanavimo projekto užsakovas buvo UAB “Nidos karūna”, vadovaujama direktoriaus A. Juknevičiaus - Stancikienės tėvo. Projektą parengė projektavimo įmonė “Paveldas”, projekto autoriai – moksl. vadovas Gražina Juknevičienė, Stancikienės motina, o viena iš projekto architekčių – Aurelija Katinienė-Stancikienė. Nesivadovaujant KNNP planavimo schemos (generalinio plano) nustatytomis architektūrinio-erdvinio reglamento nuostatomis planuojamai teritorijai, Aurelijos Stancikienės parengtas šios teritorijos išplanavimo projektas numatė esamų poilsio namų „Dobilas“ demontavimą, planuojamos teritorijos padalinimą į 7 sklypus, užstatant juos rekreacinės paskirties pastatais. Nežiūrint Neringos miesto savivaldybės tarybos pastangų nederinti šio išplanavimo projekto, neatitinkančio KNNP planavimo schemos (generalinio plano) architektūrinio-erdvinio reglamento planuojamai teritorijai, LR Aplinkos apsaugos ministerijos ministras I. Lazdinis, o taip pat Kultūros vertybių apsaugos departamento direktorius N. Puteikis (tas pats, kuris dabar triukšmauja) 1997m. suderino sklypo užstatymo detalaus išplanavimo projektą. Parengtam išplanavimo projektui 1997 m. pritarė ir Vilniaus architektų sąjungos valdyba, kurios nare buvo ir valdybos posėdyje dalyvavo Gražina Juknevičienė. Neringos miesto savivaldybės vyr. architektas nederino pateikto rekonstruojamo pastato Nidoje Kuverto g. 7 darbo projekto. Ir vėl buvo pasitelktos „Vilniaus paveldo saugotojų pajėgos“: Kultūros vertybių apsaugos departamento direktorė D. Varnaitė 1998 m. suderino pateiktą projektinę dokumentaciją ir pasiūlė pagal „Nidos karūna“ pageidavimą nedelsiant pradėti teritorijos tvarkymo ir rekonstruojamo pastato statybos darbus pagal numatytą statybos darbų grafiką. UAB „Nidos karūna“, direktorius A. Juknevičius, užsakymu, 2001 metais UAB „Paveldas“, direktorė G. Juknevičienė, projekto vadovas A. Katinienė- Stancikienė perengė sklypams Nidoje, Kuverto g. 7, detaliojo plano papildymą. Detaliojo plano papildymo tikslas buvo įteisinti 8 savarankiškas žemės valdas naujiesiems savininkams, prie pastatytų ir jau išparduotų pastatų, pakeisti žemės naudojimo būdą – rekreacinę teritoriją į gyvenamąją teritoriją. Parengtiems detaliojo plano sprendiniams pritarė ir juos suderino: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas prie LR Aplinkos ministerijos, Kultūros vertybių apsaugos departamento Klaipėdos apygarda bei kitos institucijos. Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2008-11-28 sprendimu panaikino Stancikienės parengtą teritorijos, adresu G.D. Kuverto g. Nr. 7

neswarbu, 2009 11 21 17:35
nebus kam tų lėktuvnešių statyti, nebent zekams- pas rusus gilumine ekonomine krize, kol jie pasistatys tą l-laivą, amerikonai jau bus jų pasistatę 50

?, 2009 03 26 21:27
Uoj busiu suklydes, ir aka ruseliai nukopino :)

?, 2009 03 26 21:25
O rusai jau turi pavoge lektuvnesio brezinius? Juk patys nieko kaip ir nera sukure isskyrus aka :)

Andrius, 2008 03 03 22:50
1. Dėl t-90 tai nusišnekėjei, nes T-90 nebuvo panaudotas čėčėnijoje, kaip ir T-55. Išvis kariniuose veiksmuose T-90 nebuvo panaudotas. Bandymai parodė, kad T-90 nepramuša RPG-7, kuris Abramsams labai daug nemalonumų padarė Irake.
2. Ak, tik iš išorės buvo panašus Sturmgewehr.
3. Daugeliui Rusiškų ginklų nėra analogų pasaulyje.

To ist., 2008 01 27 23:56
Tamsta sakai,kad verta pasiskaityti rimtų karinių rusiškų analitinių tinklapių straipsnius....Ir ką ten gero rasime?Melą,kad rusai sukūrė kažkokią super technologiją,neturinčią analogų Vakaruose 15-20 metų???O kai ateina laikas kare parodyti tą technologiją,paaiškėja,kad ji-niekam tikusi.Pavogta,dar komunistine idėja apsėstų šnipų,iš JAV arba Izraelio.O jei jau ką rusai gero ir sukuria,tai tą pripažįsta ir amerikiečiai.Jie nesišaipo iš konkurentų darbų,nors ir serga didybės manija nemažiau už rusus.Geras pavyzdys- T90 tanko "triumfas" Čečėnijoje.Tituluotas neįveikiamu,mūšyje buvo daug lengviau pamušamas už T55.Ir tokių pavyzdžių apstu.Be abejo,rusai yra sukurę ir tikrai gerų(be konkurencijos) ginklų,bet tas jų "Geriausios ginklų kalvės Pasaulyje"įvaizdis-yra muilo burbulas!!!nepamirškim,kad daug gerų ginklų modelių dar TSRS atiteko kaip trofėjus,mėsa laimėtame kare prieš Vokietiją.Tas pats AK47,begėdiškai nukopijuotas nuo Sturmgewehr!!!!

and., 2007 12 12 09:39
Kiek esu skaitęs, tai rusija jau dabar pradeda statyti lėktuvnešius. Ir lėktuvnešius saugo kreiseriai ir povandeniniai laivai, kurių rusija turi pakamai.

autorius, 2007 11 22 18:34
tai gal ist butu malonus ir isdestytu bent keleta konkreciu priekaistu. Jeigu viskas yra taip blogai, manu, tai nebutu sunku padaryti

ist., 2007 11 14 13:19
straipsnis neatlaiko net paprasciausios kritikos. gaila ir ziuret i tokius atsiprasant analitines keverzones. jei kas rimtai domisi tokiomis temomis tai patartina geriau pavaikscioti po rusijos rimtus karinius analitinius saitus, o ne cia kazkokia rasliava skaityti.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (675)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (74)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (185)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (30)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (43)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras