Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Kam naudingesnis elektros tiltas? (1)

Komentarai:

Rolandas Tucas, 2007 11 08 19:48
Ateityje elektros energijos reiks vis daugiau ir daugiau. Tad statant atomine reiktu atsizvelgti ir i ateities perspektyvas. Teisingai lenkai daro, kad reikalauja didesniu galiu. Tik dziaugtis reiktu. daugiau elektros parduos, daugiau mokesciu i lietuvos biudzeta. Na, o siap apie ateiti reikia mastyti visiems. Man gaila tu zmoniu, kurie sukisa dideles pinigu sumas, isirenginedami dujini sildyma. Ar nepasikartos sovietiniu mazutu kurenamu "berzu" istorija? Na, zinoma, siandien dujos dar gana pigios. Bet ar tai truks ilgai? matot, elektra bus visada ir ja nesunku pagaminti is bet ko. Jos ir kaina tikrai neaugs tokiais tempais, kaip kad senkanciu energetiniu istekliu (pirmiausia - gaminamu is naftos bei gamtiniu duju). Pastaruju istekliai riboti, kuo toliau, tuo sunkiau prieinami (iszvalgyta nemazai naftos ir duju istekliu kur nors Arkties vandenyno selfe ar Sacharos dykumoje, taciau ju gavybos bei transportavimo savikaina didziule). Atomines energetikos strategija musuose ilgai buvo vilkinama. Ledai jau pajudejo, taciau kodel to nebuvo galima padaryti zymiai anksciau? O ir del sovietiniu Ignalinos atomines elektrines bloku uzdarymo buvo galima dar kiek palaukti. Tiesiog musu derybininkams (stojant i ES) reikejo uzimti tvirtesnes pozicijas IAE uzdarymo klausimu. Na, energija dar galima gaminti ir is akmens anglies (yra zinoma nauju efektyviu technologiju, galima pastaraja transportuoti ir vamzdynais (susmulkinta, kartu su vandeniu, is akm.angleis (ja kaitinant) galima isgauti ir dujas ir tt.). O kur dar vietinis kuras (siuksles, mediena ir pan), kur dar atsinaujinantys saltiniai (zinoma, Lietuvos salygomis pastarieji geriausiu atveju tenkins tik koki 10% poreikio).
Rolandas Tucas

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras