Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  „Nord Stream” projektas pasmerktas žlugti, tvirtina D. Britanijos ekspertas (1)

2007 10 31

Baltijos dugnu Rusijos ir Vokietijos konsorciumo „Nord Stream” tiesiamo dujotiekio ekonominis efektyvumas kelia rimtų abejonių, Latvijos dienraščiui „Dienas bizness” pareiškė žymus britų ekspertas Alanas Riley.

Žymus D. Britanijos konkurencijos ekspertas, Londono Sičio universiteto daktaras A. Riley Latvijos dienraščiui sakė, kad artimiausiu metu Europoje gali kilti problemų dėl dujų tiekimo iš Rusijos, nes, pasak jo, „Gazprom” – tai „milžinas molinėmis kojomis”.

Jo teigimu, pirmiausia Rusijos monopolininkė jau netrukus gali susidurti su dujų trūkumu, nes gavyba svarbiausiame „Gazprom“ telkinyje Nadym-Pur- Tazovo rajone pastaruoju metu mažėja. Antra, „Gazprom“ per mažai investuoja į naujų telkinių žvalgybą ir eksploatavimą.

A. Riley tvirtina, kad dujų krizė „jau už slenksčio“, rašo „Dienas bizness“. „Ką daro Rusija, kad aprūpintų Europą dujomis? Mažina jų tiekimo apimtis gyventojams siekdama užtikrinti eksportą, nes tai – pajamų šaltinis. Bėda ta, kad gruodį rengiami rinkimai į Dūmą, o kovą bus renkamas prezidentas. Labai abejotina, kad Rusijoje rinkimų metais kiltų noras nutraukti dujų tiekimą gyventojams. Jei taip ir bus, be to, jei ši žiema bus šalta, sumažės dujų atsargos, ir kitų metų sausio – vasario mėnesiais gali kilti problemų“, - sakė ekspertas.

Jo teigimu „Nord Stream“ projektas pasmerktas žlugti. „Visi kalba apie ekologinį aspektą, tačiau aš šiuo metu atlieku ekonominės šio projekto pusės tyrimą. Pažvelkit į pinigus! Pirmiausia, ką reikėtų suprasti – tai, kad dujotiekio statyba jūroje 3 kartus brangesnė, nei jo tiesimas sausuma. O „Nord Stream“ statomas ne šiaip jūroje, o Baltijoje, ginklų sąvartyne. Paprastai tai pabrėžiama kalbant apie ekologiją, bet pažvelkite iš ekonominės pusės –juk šią teritoriją reikės išvalyti, o tai kainuos“, - sakė A. Riley.

Pasak eksperto, visa tai reiškia, kad dujos, kurios bus tiekiamos šiuo dujotiekiu, bus labai brangios, o Europos dujų rinka iki to laiko jau bus liberalizuota. „Šioje rinkoje dujos bus tiekiamos iš įvairių šaltinių, ir jos bus pigesnės“, - sakė A. Riley.

Balsas.lt


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras