Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai















   Rekomenduojame:







   Mus remia:



 
Kitos šalys
 
  Gėlo vandens geopolitika (I) (7)

Komentarai:

Simka, 2016 05 02 10:16
Nesamone

SR, 2010 05 22 22:29
Dėkoju už informaciją - man ji padeda ruoštis koliokviumui.

jasjan, 2007 11 26 12:14
Perskaičiau visus autoriaus straipsnius ir komentarus prie jų. Nustebau, kad dauguma straipsnių iš viso neturi komentarų.Žmogus daro didžiulį darbą, teikia informaciją koncentruotai ir išsamiai. Linkiu autoriui ir toliau gilintis į geopolitikos problemas. Jo straipsniai turi išliekamąją vertę.

jasjan, 2007 11 23 14:52
Po 20 - 30 metų gali būti, atsakysiu tiksliu technologijų pavadinimu.Dabar labai džiaugiuosi, kad nagrinėjama esama padėtis, daromos išvados, stengiamasi numatyti pasekmės.

er, 2007 11 12 12:56
na idomu kokios technologijos padetu isspresti vandens (pakaitalu neturincio resurso) trukumo problemas? problemele dar ir ta, kad vandens trukumo kamuojamos salys daugiausia yra neissivysciusios periferines valstybes, priklausomos nuo zemes ukio ir "naujai kuriamos technologijos" ju elementariai nepasiekia (jau nekalbant apie tu technologiju vystyma saliu viduje).

jasjan, 2007 11 11 19:56
Besivystančios ir naujai kuriamos technologijos šiandien akivaizdžių problemų buvimą gali paprasčiausiai ateityje eliminuoti. Laikas mūsų matomas problemas esamu metu, kai prognozuojama jų vystymasis ir jam reguliuoti skiriami resursai, paverčia "Kinų siena".

jasjan, 2007 11 11 19:42
Vertinant būsimą gėlo vandens problemą,labai svarbiu faktoriumi bus ateities technologijų vystymasis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška






Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.



Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.



Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.



Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. 



Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras