Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Pakistano krizė – testas JAV politikai

2007 11 09

Pakistano krizė – dilema, kurios JAV prezidentas George'as V. Bushas norėtų išvengti. Pastarieji įvykiai Pakistane privertė JAV prezidentą pasverti du pagrindinius savo užsienio politikos įsipareigojimus – tęsti „globalinį karą su terorizmu“ ir laikytis pažado dėl demokratijos ir laisvės plėtros pasaulyje.

Pakistano prezidento Pervezo Musharrafo (Pervezo Mušarafo) paskelbta nepaprastoji padėtis šalyje tapo esminių JAV užsienio politikos prioritetų išbandymu. Baltųjų Rūmų kritika Pakistano prezidento atžvilgiu buvo apgalvota ir atsargi.

Viešuose pasisakymuose prezidentas G. Bushas teigė apie poreikį „kuo greičiau“ surengti rinkimus ir priminė apie generolo P. Musharrafo pažadą atsisakyti karinės uniformos. Tuo tarpu Vašingtonas nepagrasino nutrauksiąs karinės pagalbos Pakistanui, o JAV pranešimas, jog pagalba peržiūrima, skamba daugiau kaip tuščias grasinimas.

Visgi Vašingtone tikimasi, jog įvykiai Pakistane privers prezidento administraciją iš naujo įvertinti šalies politiką Pakistano atžvilgiu. Dauguma abejoja ne tik dėl prezidento P. Musharrafo įsipareigojimo demokratijai, bet ir dėl jo pastangų kovoti su ekstremizmu.

Po pastarųjų įvykių Pakistane, G. Busho administracijai yra keletas alternatyvų. Tik keletas analitikų galėtų nuspėti, kas vyktų Pakistane, jei prezidentas P. Musharrafas būtų pašalintas iš valdžios. Po Palestinos rinkimų, kuriuos laimėjo HAMAS, G. Busho administracija tapo daug atsargesnė „pamokslaudama“ savo sąjungininkėms dėl demokratijos. Tuo tarpu Danielis Markey, dirbęs Valstybės departamento politikos planavimo skyriuje, teigia, jog JAV pavyktų laimėti ilgą kovą su ekstremizmu tik tuo atveju, jei pavyktų užsitarnauti civilių gyventojų ir armijos pasitikėjimą. Prezidentui G. Bushui trūksta abiejų dalykų.

Pagal 2007 m. lapkričio 6 d. BBC informaciją parengė Kristina Puleikytė


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras