Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Vasaros akademija
 
  Tarptautinės konferencijos „Vasaros akademija: „Įšaldyti“ konfliktai: sprendimų galimybės, dinamika ir pasekmės“ medžiaga

2007 11 10

2007 metų liepos 24–28 dienomis Dubingiuose Lietuvos Geopolitinių studijų centras ir Sankt Peterburgo Tarptautinės ir regioninės politikos centras organizavo Vasaros akademiją. Jos dalyviai nagrinėjo Moldovos ir Padnestrės regiono, Gruzijos ir Abchazijos bei Pietų Osetijos konfliktus, trečiųjų šalių vaidmenį šiuose konfliktuose ir juos sprendžiant. Profesionalūs politologai, politikai, diplomatai, visuomeninių ir pilietinių organizacijų atstovai, jaunimas iš Baltijos šalių, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Padnestrės regiono, Gruzijos ir Abchazijos bei Pietų Osetijos diskutavo apie posovietinės erdvės konfliktų priežastis, formas, mastą, dinamiką ir pasekmes, ieškojo sprendimų, kokiu būdu būtų įmanoma juos sureguliuoti, kokius tarpininkus pasitelkti ir t. t.

Darbo sesijų metu konferencijos dalyviai išklausė konfliktuojančių šalių, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos atstovų pranešimus apie padėtį „įšaldytų“ konfliktų zonose, konfliktų padarinius, galimus jų sprendimo būdus, trečiųjų šalių – Rusijos, ES, atskirų jos valstybių, tarptautinių organizacijų – vaidmenį pradedant arba tęsiant derybas bei ieškant išeičių iš susidariusios situacijos.

Vasaros akademijos dalyviai darbo grupėse taip pat parengė Moldovos ir Padnestrės, Gruzijos ir Abchazijos bei Pietų Osetijos konfliktų analizę ir galimus scenarijus, kaip galėtų toliau klostytis įvykiai šiuose regionuose, kokiu būdu ir kokia kaina galėtų būti pasiektas abiem konfliktuojančioms pusėms priimtinas kompromisas.

Konferencijos organizatorių nuomone, svarbiausias atlikto darbo rezultatas – skirtingas pozicijas ginančių pusių sėkmingas bandymas kalbėtis tarpusavyje. Taip pat Vasaros akademijos viešoji iniciatyva praplėtė ES valstybių (tarp jų ir Lietuvos), kurioms trūksta objektyvios informacijos apie įvykius ir procesus šiuose regionuose, informacinį-analitinį diskursą apie „įšaldytus“ konfliktus posovietinėje erdvėje.

Konferencijos medžiaga (pdf formatu)

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras