Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusijos milicija išblaškė „Nesutinkančiųjų maršą“ Sankt Peterburge

2007 11 26

Rusijos milicija Sankt Peterburge sekmadienį jėga išvaikė valdžios uždraustą, prieš prezidento Vladimiro Putino režimą nukreiptą „Nesutinkančiųjų maršą“. Sulaikyti keli šimtai opozicijos veikėjų, tarp jų – ir Rusijos Dūmos narys Nikita Belych bei Dešiniųjų jėgų sąjungos (DJS) lyderis Borisas Nemcovas (nuotraukoje). Pastarieji netrukus buvo paleisti, nepateikus kaltinimų.

„Regnum.ru“ pateiktais duomenimis, iš viso Sankt Peterburge protesto akcijoje dalyvavo apie 1000 žmonių, maždaug 300 jų sulaikyti. BBC korespondentų anksčiau kalbėjo apie 200 sulaikytųjų.

Opozicinės koalicijos „Kita Rusija“ organizuotos akcijos dalyviai ketino susirinkti prie „Jabloko“ partijos būstinės ir iš ten traukti link „maršo“ pradžios taško – Rūmų aikštės.

„Lenta.ru“ pranešė, jog specialiosios paskirties milicijos pajėgų (OMON) pareigūnai blokavo „Jabloko“ būstinę ir tikrino visų praeivių dokumentus. Prie būstinės susirinkus 200 žmonių, taikių ketinimų ženklan turėjusių rankose baltų gėlių, grupei, virš jos netrukus pasirodė uždraustos nacionalbolševikų partijos vėliava, ką akcijos dalyviai vėliau pavadino valdžios provokacija.

OMON pareigūnai netrukus užpuolė akcijos dalyvius ir dalį jų suėmė dėl neteisėto masinio renginio organizavimo. Tarp sulaikytųjų atsidūrė ir DJS lyderis B. Nemcovas, bet netrukus buvo paleistas, nepateikus jam jokių kaltinimų. „Lenta.ru“ duomenimis, penki žmonės, mojavę nacionalbolševikų vėliava, taip pat buvo suimti, tačiau netrukus paleisti.

Apie 400 akcijos dalyvių iš kitų miesto vietų sugebėjo pasiekti Žiemos rūmų aikštę, kur bandė tęsti mitingą, tačiau netrukus taip pat buvo išblaškyti milicijos pareigūnų. Čia buvo suimtas N. Belych, bandęs duoti interviu žurnalistams. Vėliau jis paleistas, taip pat nepateikus kaltinimų.

„Tai, ką mes šiandien matome Sankt Peterburge, panašu į karinę operaciją“, - opozicinių jėgų koalicijos „Kita Rusija“ koordinatorės Olgos Kurnosovos žodžius cituoja „Al-Jazeera“. „Tai rodo valdžios baimę“, - pridūrė opozicijos veikėja.

Sekmadienį Sankt Peterburge lankėsi V. Putinas, vicepremjeras Vladimiras Ivanovas ir kiti aukšto rango šalies pareigūnai, skelbia „Regnum.ru“.

Šeštadienį Maskvoje vykusiame „Nesutinkančiųjų marše“ dalyvavo keli tūkstančiai žmonių. Protesto akcijos dalyviams pabandžius prasiveržti pro milicijos užkardas, sulaikytas Jungtinio pilietinio fronto lyderis, buvęs šachmatų pasaulio čempionas Garis Kasparovas ir apie 30 „Kitos Rusijos“ šalininkų.

G. Kasparovas šeštadienio vakare už neteisėto masinio renginio organizavimą bei pasipriešinimą milicijos pareigūnams buvo nuteistas 5 dienoms arešto. G. Kasparovo advokatas pareiškė, jog teismo sprendimas yra neteisėtas, motyvuodamas tuo, kad pateikti įrodymai, visų pirma milicijos ataskaita, esą buvo sufalsifikuoti ir neatitinka tikrovės.

www.balsas.lt


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras