Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Prasidėjo rinkimai Rusijoje

2007 12 02

Rusijoje sekmadienio rytą prasidėjo visuotiniai rinkimai į šalies Dūmą – 11 laiko juostų balsavimas tęsis net 22 valandas, praneša BBC.

Rinkimai prasidėjo 8 valandą ryto (Lietuvos laiku 4 valandą nakties) pačiame rečiausiame Rusijos regione Kamčiatkoje – 6 tūkst. kilometrų į rytus nuo sostinės Maskvos. Rinkimų rezultatai nepaaiškės mažiausiai 22 valandas, kol paskutinės rinkiminės apylinkės užsidarys vakarinėje Rusijos dalyje Kaliningrade. Iš viso savo balsą gali atiduoti daugiau nei 100 mln. Rusijos piliečių. Viešąją tvarką šalyje rinkimų metu prižiūri 450 tūkst. policininkų.

„Balsuosiu už „Vieningąją Rusiją. Jie padarė gerą darbą, gyvenimas Rusijoje tik gerėja“ – kalbėjo devyniolikmetis Vladimiras Babikovas – jūreivis, balsavęs Vladivostoke. Tuo tarpu 42 metų inžinierius Aleksejus Gutkinas teigė balsuosiantis už „Dešiniųjų jėgų sąjungą“. „Balsuoti už „Vieningąją Rusiją“ – tai tas pats, kas grįžti į komunistinius laikus, o juos aš gerai pamenu“ – teigė inžinierius.

Rinkimuose kovoja 11 politinių partijų, tačiau visiškai neaišku, kiek iš jų įveiks 7 proc. barjerą, reikalingą norint patekti į žemesniuosius parlamento rūmus, Dūmą. Opozicija jau ne kartą atvirai apkaltino valdantįjį režimą kliudant jų rinkiminėms kampanijoms bei atvirai persekiojant jų šalininkus. Buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas rinkimus Rusijoje pavadino farsu.

Pasigirsta įvairių kaltinimų, kad valstybinių įmonių ar dotacijas iš federalinio biudžeto gaunančių kompanijų darbuotojai atvirai spaudžiami balsuoti už dabartinio prezidento Vladimiro Putino partiją „Vieningoji Rusija“. Savo ruožtu tarptautiniai rinkimų stebėtojai kaltino Kremlių darant įvairiausias kliūtis nepriklausomam rinkimų stebėjimui. Vietoje planuotų kelių Europos ir saugumo bendradarbiavimo organizacijos atstovų į Rusiją atvyko vos keli parlamentinės asamblėjos nariai. O tai reiškia, kad 400 užsienio stebėtojų turės prižiūrėti 95 tūkst. rinkiminių apylinkių.

Niekas neabejoja, kad rinkimus laimės „Vieningosios Rusijos“ partija, kurios sąrašo viršūnėje figūruoja pati Kremliaus galva V. Putinas. Tai reiškia, kad, net kitų metų pradžioje pasitraukęs iš prezidento pošti, jis tikriausiai išlaikys milžinišką įtaką Rusijos politinėje erdvėje.

www.balsas.lt


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras