Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Leidiniai
 
  Jan Zielonka „Europa kaip imperija. Išsiplėtusios Europos Sąjungos prigimtis“ (3)

2007 12 05

Šia knyga siekiama suprasti atsiskleidusią Europos Sąjungos prigimtį po Berlyno sienos griūties ir Europos konstitucijos nesėkmės. Daugiausia dėmesio knygoje skiriama paskutinei plėtros bangai, kuri iš esmės pakeitė ES. Nors yra daug paralelių tarp Europos integracijos ir valstybės kūrimo procesų, Sąjunga nėra Vestfalijos supervalstybė. Nauja iškilimo politika panašėja į naujųjų viduramžių imperiją su policentrine vyriausybių sistema, daugeliu persidengiančių jurisdikcijų, nuostabia kultūra ir nevienalyte ekonomika, neaiškiomis ribomis ir padalintu suverenitetu. Knyga bando atspėti šios imperijos kilmę, formą ir reikšmę.

Šios knygos pagrindinis tikslas – pasiūlyti naują mąstymo apie ES ir europinę integraciją būdą. Knygoje parodomos „dvi Europos“, po šaltojo karo einančios kartu. Siūloma ekonominės ir demokratinės vadovybės sistema, kuri reiškia vis didesnį kvietimą modernizacijai, abipusiškai priklausomybei ir globalizacijai. Identifikuojamas labiausiai tikėtinas pagalbos taikiems pokyčiams Europoje ir aplink ją scenarijus. Autorius įrodinėja, kad pagrindinis galvojimo apie europinę integraciją srautas yra paremtas klaidingomis prielaidomis ir siūlo labiau efektyvius ir teisėtus Europos valdymo kelius nei Europos Konstitucijos priėmimas, Europos armijos kūrimas ar Europos socialinio modelio įvedimas.

Knyga apima daug temų, pradedant politika, ekonomika ir baigiant užsienio santykiais bei saugumu. Ji taip pat nagrinėja Rytų ir Vakarų Europos išsivystymą palikdama pakankamai erdvės tiek teoriniams, tiek empiriniams svarstymams.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 3)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1014)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (156)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (429)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras