Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija tiekia branduolinį kurą Iranui

2007 12 20

Rusija pirmą kartą pristatė branduolinį kurą į reaktorių, kurį padeda statyti Bušere, Irane. Praeitą savaitę abi pusės susitarė dėl statybų baigimo darbų tvarkaraščio, kuris prieš metus buvo atidėtas neatsiskaičius.

Nors JT reikalauja Irano nutraukti urano sodrinimą, tačiau pritarė Rusijos branduolinio kuro tiekimui.

Rusijos kompanija, kuri stato Bušero jėgainę, teigia, jog kuro tiekimas buvo pradėtas sekmadienį (gruodžio 16 d.). Tuo tarpu Irano atominės energetikos agentūros vadovas patvirtino, jog pirmoji branduolinio kuro partija jau yra pristatyta.

JAV prezidentas Džordžas Bušas pirmadienį (gruodžio 17 d.) pareiškė, jog jei iraniečiai gavo išsodrinto urano civiliniais tikslais, tai nėra jokio poreikio jiems patiems išmokti sodrinti uraną. Taip pat JAV prezidentas pridūrė, jog Iranas išlieka grėsme taikai, jei nebus sustabdyti jo urano sodrinimo įrenginiai.

Paskutinė ataskaitaapie Iraną buvo pateikta Tarptautinės atominės energetiko agentūros. Šioje ataskaitoje teigiama, jog Iranas tapo atviresnis tam tikrais savo branduolinės programos aspektais, tačiau išlieka neatsakytų klausimų ir urano sodrinimas nebuvo sustabdytas, kaip reikalauja JT.

Pasak BBC korespondento Džonatano Markuso, branduolinio kuro tiekimas pašalino vieną svarbiausių praktinių sankcijų Iranui. Visgi Rusijos kompanija teigia, jog branduolinis kuras, kuris buvo pristatytas Iranui, prieš tai buvo patikrintas Tarptautinės atominės energetikos agentūros. Be to, Rusijos teigimu, šis kuras nėra tinkamas branduoliniam ginklui. Taip pat ji teigia, gavusi Teherano patvirtinimą, jog kuras bus naudojamas tik Bušere.

Pagal 2007 m. gruodžio 17 d. BBC informaciją parengė Kristina Puleikytė


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (104)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras