Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  J. Timošenko vėl premjerė

2007 12 23

Antradienį Julija Timošenko buvo patvirtinta Ukrainos ministre pirmininke, gavus parlamento daugumos pritarimą. Charizmatiškoji J. Timošenko vadovaus provakarietiško politinio bloko koalicijai. Ji premjero poste pakeis Viktorą Janukovičių, kurio kova su šalies prezidentu dėl valdžios baigėsi parlamento rinkimų paleidimu praėjusį pavasarį.

Tikimasi, jog J. Timošenko koalicija atnaujins prezidento viltis dėl prisijungimo prie NATO ir integracijos į ES. Taip pat J. Timošenko tikisi, jog pataisys santykius su Maskva.

Prieš priešlaikinius rinkimus J. Timošenko žadėjo imtis „gilių reformų“ ir kovoti su korupciją. Ji teigė, jog balsavimas dėl premjero posto parodys, kiek korumpuoti yra Ukrainos politikai.

J. Timošenko laimėjo premjero postą vieno balso persvara parlamente. Ji turės vadovauti trapiai koalicijai, kuri neturi stipraus pasitikėjimo dėl baimės, jog J. Timošenko gali išnaudoti premjerės postą kaip priemonę iškelti iššūkį dabartiniam prezidentui Viktorui Juščenkai per 2010 m. rinkimus.

Tam tikrų šaltinių teigimu, balsavimas parlamente dėl ministrų kabineto patvirtinimo įvyks šios savaitės pabaigoje.

J. Timošenko vyriausybė sieks toliau skatinti Ukrainos ekonominį augimą, kuris pastaruosius metus šalyje pastebimas, tačiau ji taip pat privalės kelti pragyvenimo lygį šalyje ir susidoroti su infliacija, kuri buvo paskatinta degalų importo kainų pakilimo. Andriy Kožemyakinas, J. Timošenko sąjungininkas, teigė, jog jos vyriausybė neturėtų skubinti susitarimo su „Gazprom“ peržiūrėjimo, o turėtų pradėti pragmatines derybas artėjančiais metais.

Analitikai spėlioja, kiek išsilaikys trapi J. Timošenko koalicija. Ekspertai pastebi didėjančius nepasitikėjimo ženklus tarp J. Timošenko ir V. Juščenkos. Ateityje įmanomas susidūrimą tarp šių dviejų asmenybių, kadangi naujoji Ukrainos premjerė kol kas nėra pateikusi aiškių planų dėl prezidento rinkimų 2010 m.

Pagal 2007 m. gruodžio 18 d. „Financial Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras