Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Nauja / sena ES sutartis (6)

Komentarai:

..., 2008 01 04 15:57
Kitaip nei lukuim nelabai kaip man skamba tas prezidentas ir griezta bendra uzsienio politika. autorius parase kad simboliai yra emocinis dalykas. Visai kas kita – realios reformos ... teisybiu teisybe. Liudna kad jauciusi balta varna jausdama priesikumo tokioms priemonems vis mazinancioms nacionalinius saliu "pajegumus"

LukasM, 2007 12 28 19:50
Europai butina arteti link federalizmo, kad ateityje mes sugebetume atsverti bent jau kinija ir indija, o buti lygiais su rusija ir US tikrai neprosal. Ir EU kaip vieningos valstybes ideja turetu buti realizuota ne veliau kaip po 50 metu!
O del kompensacijos is rusijos, manau tikrai galim jos jau nebesitiketi, nebent rusijoje papustu antiputiniski ir pro demokratiski vejai, o tai manau bus imanoma tikrai negreit....

rAt, 2007 12 27 15:16
"Visų pirma šiuo atveju reikia kalbėti apie naujojoje sutartyje numatytą ES užsienio politikos vadovo instituciją. Ką tai reiškia? Iš esmės tai lems, kad ES šalys turės atsisakyti savarankiškos kompetencijos užsienio politikos srityje ir veikti griežtai pagal bendrą Sąjungos užsienio politiką."

Na, naiviai absurdiska tiesa sakant. Jau daba ES turi Solana kaip pona BUSP. ir kas is to, salys atsisako savarankiskos uzsienio politikos??? :D

Salys jokiu budu neatsisakys savarankiskos kompetencijos uzsienio politikos srityje. Kiek keiciasi dabartine Aukciausio Igaliotinio (Solanos) institucine forma ir tiek. BUSPas lieka antrajame ES ramstyje (tarpvyriausybinio, o ne virsvalstybinio bendradarbiavimo lygmenyje).

zodziu del efekto (neva ES glemziasi suvereniteta) eilini syki klaikus neobjektyvumas (ir sakyciau, elementarus klaidinimas :) autorius tikrai puikiai suvokia dar labai ilgai ES nekalbes vienu balsu (del milzinisku poziurio i ivairius tarp politikos reikalus skirtumu nebus bendros uzsienio politikos), bet vistiek raso.
na ka padarysi :)

hippy, 2007 12 23 22:28
"Prieš šventes Europos Sąjungos (ES) lyderiai įteikė sau dovaną." - auksiniai zodziai :))))))))))) spaudziu autoriui ranka

Saras, 2007 12 23 20:29
Man atrodo norima padaryti realia atsvara JAV

skaitytojas, 2007 12 23 13:12
,,Iš esmės tai lems, kad ES šalys turės atsisakyti savarankiškos kompetencijos užsienio politikos srityje ir veikti griežtai pagal bendrą Sąjungos užsienio politiką.'
Reiškia, apie bet kokias kompensacijas už okupacijos žalą iš Rusijos galime užmiršti visiems laikams.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras