Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ar turi teisę albanai atsiskirti nuo serbų? (6)

Komentarai:

Tiesa, 2007 12 27 17:29
Vilnijos krašte šio amžiaus pradžioje lietuvius buvo sunku ir su žiburiu surast. tai kad vienintelės Lietuvos pretenzijos tam kraštui ir buvo tik istorinės, kaip kad serbų teisės į Kosovą.

kombinator Mykolui, 2007 12 27 17:26
jeigu iki šiol nežinojai, tai albanai jau turi savo valstybę - Albanija. gali kuo puikiausiai ten kraustytis ir laimingai gyventi.

Tomui, 2007 12 27 12:58
Žinau, ką Iškauskas UŽGIEDOTŲ: Vilnijos kraštas neišskiria nei tautiniu, nei istoriniu, nei kitu požiūriu iš Lietuvos. Tai jokio atsiskyrimo ar TIK autonomijos ir būti negali.
Ir baikim čia spekuliuoti kitais pavyzdžiais, kad tik UŽJAUSTI serbus...

Tomas, 2007 12 27 10:58
Teisus Kombinatorius,ką Iškauskas užgiedotų,jeigu "okupantų" gražintos Vilnijos lenkai pareikalautų "tik" autonomijos?

Mykolas, 2007 12 27 09:40
Negasdinkim visų kito tikėjimo ar tautybės baubu. Pagrindinis laisvės kriterijus - visos tautos turi teisę į apsisprendimą. Tai realizavo lietuviai, tai turi teisę padaryti ir kosovarai. Ką, greitai užmiršom istoriją?

kombinator, 2007 12 26 17:46
iš kur pas mus, lietuvius, toks didelis noras ginti kitatikius? Kosovas - istorinė serbų žemė ir jie niekada nesutiks jos atiduoti. kaip kad lietuviai nesutiko atiduoti Vilniaus lenkams, ar jau pamiršot tai?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras