Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija bando naujas tarpžemynines raketas

2007 12 26

BBC praneša, jog Rusijos kariuomenė sėkmingai išbandė naujas tarpžemynines balistines raketas, kurios turėtų pakeisti pasenusią sovietinę ginkluotę. Rusija bandymus įvykdė neseniai darkart apkaltinusi JAV, esą šios ignoruoja Kremliaus poziciją dėl priešraketinės gynybos sistemos Centrinėje Europoje.

Antradienį bandomoji raketa RS-24, paleista iš šiaurinio Plesetsko kosmodromo, nuskrido per 7000 km ir pasiekė taikinį Kamčiatkos pusiasalyje. Dar viena raketa į ta patį taikinį buvo paleista iš povandeninio atominio laivo Barenco jūroje.

Kariuomenės atstovų teigimu, raketos RS-24 galės įveikti bet kokią priešraketinę gynybą. Jos taip pat laikomos vienomis greičiausių pasaulyje.

Naujosios raketos turėtų pakeisti pasenusius RS-18 ir RS-20 modelius. Kaip praneša BBC, jos galės nešti mažiausiai 3 branduolines galvutes.

Neseniai Rusija dar kartą apkaltino JAV dėl to, jog šios ignoruoja rusų susirūpinimą dėl planuojamos priešraketinės gynybos sistemos Centrinėjė Europoje. Amerikiečiai ketina įrengti radarus Čekijoje ir 10 raketų peremėjų bazę Lenkijoje. Teigiama, jog ši gynybinė sistema apsaugotų nuo Irano keliamos grėsmės.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šią savaitę pareiškė, jog amerikiečių planuojama sistema skirta labiau atgrasys Rusiją nei Iraną. Tuo tarpu JAV pareigūnų teigimu, nedidelė gynybinė sistema Centrinėje Europoje grėsmes Rusijai nekels.

Praėjusią savaitę Rusijos raketinės kariuomenės vadas generolas majoras Nikolajus Solovcovas pareiškė, jog ,jei JAV priešraketinės gynybos sistema ir toliau bus plėtojama, o jos objektai bus dislokuoti Lenkijos ir Čekijos teritorijoje, Rusijos strateginės paskirties raketiniai daliniai gali nutaikyti į juos savo tarpžemynines balistines raketas.

N. Solovcovo teigimu „Rusija jau ne kartą taip buvo apgauta“: „Jie taip pat nepagrįstai tvirtino, neva kai suvienysime Vokietiją, ten nebus nė vieno NATO kareivio. O kur jie dabar?“ – retoriškai teiravosi N. Solovcovas. Jis pabrėžė, kad JAV didina savo raketų perėmėjų skaičių Kalifornijoje ir Aliaskoje. „Antai Kalifornijoje iki metų pabaigos vietoj dviejų antiraketų bus keturios, o Aliaskoje vietoj 14 – jau 20“, - aiškino jis.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras