Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Per sprogimą Pakistane žuvo opozicijos lyderė B. Bhutto

2007 12 28

Pakistano opozicijos lyderė Benazir Bhutto žuvo per bombos sprogimą, ketvirtadienį nugriaudėjusį Rawalpandžio mieste, per politikės rinkiminės kampanijos susitikimą su žmonėmis, praneša „The Guardian“.

Kaip pranešama, sprogimas įvyko B. Bhutto jau palikus susitikimo vietą. Vis dėlto teigiama, kad užpuolikas politikei sėdant į automobilį spėjo paleisti šūvių seriją ir viena kulka įstrigo B. Bhutto nugaroje, kita krūtinėje. Pakistano Vidaus reikalų ministerija patvirtino opozicijos lyderės žūtį. Per sprogimą politikė patyrė rimtų sužalojimų ir buvo skubiai operuota, tačiau medikams jos gyvybės išgelbėti nepavyko  Ironiška, tačiau iki šiol Rawalpandis buvo laikomas vienu iš saugiausių Pakistano miestų.

Policija praneša, kad savižudis sprogdintojas, važiuodamas motociklu, bandė prasibrauti pro kelių tūkstančių į susitikimą su B. Bhutto susirinkusių žmonių minią ir, pradėjęs šaudyti, vėliau susprogdino visai netoli opozicijos lyderės automobilio.

Naujienų agentūros „Associated Press“ atstovai pranešė, kad šalia Liaqat Bagh parko pagrindinių vartų, kur vyko susitikimas, mėtosi sumaitotos žmonių kūnų dalys. Įvykio vietoje esantiems žurnalistams pavyko suskaičiuoti apie 20 sprogimo sumaitotų žmonių kūnų.

JAV pareigūnai nedelsiant pasmerkė teroristų išpuolį. „Išpuolis tik dar kartą parodo, kad Pakistane yra žmonių, siekiančių sukliudyti nacionaliniams susitaikymui ir valstybės demokratiniams vystymuisi“ – teigė Valstybės departamento atstovai. Tuo tarpu Rusijos diplomatai nuogąstavo, kad B. Bhutto nužudymas gali paskatinti terorizmo bangą Pakistane.

Prie ligoninės, kurioje ir mirė B. Bhutto susirinkę jos šalininkai skandavo „Musharrafas – šuo!“. Dalis gedinčiųjų netgi bandė pro atsarginį ligoninės išėjimą įsilaužti į pastatą. Baiminamasi, kad išpuolis paskatins kruviną B. Bhutto šalininkų atsaką.

B. Bhutto dar spalį sugebėjo išvengti pasikėsinimo į jos gyvybę. Tuomet ją, vos tik grįžusią iš tremties, buvo bandyta susprogdinti Karačio mieste. Per šį incidentą žuvo daugiau nei 140 opozicijos lyderės šalininkų.

Ketvirtadienį per susirėmimus tarp vyriausybės ir buvusio premjero Navazo Sharifo šalininkų buvo nužudyti 4 žmonės. Smurto banga kyla, kaip po 8 metų karinės P. Musharrafo diktatūros, šis pagaliau pasitraukė iš armijos vado posto ir kitų metų pradžioje, sausio 8 dieną, pažadėjo surengti demokratinius parlamento rinkimus. Tačiau opozicijos politikai jau dabar teigia, kad sąžiningų rinkimų Pakistane tikėtis neverta. Tikėtina, kad į atislaisvinusią opozicijos lyderio kėdę dabar sės dabartinis B. Bhutto bendražygis taipogi buvęs premjeras N. Sharifas, kuris su ketvirtadienį nužudyta politike pastaruoju metu bandė kurti vieningą opozicinį frontą. N. Sharifas jau pareikalavo, kad po B. Bhutto nužudymo atsistatydintų šalį į chaosą įtraukęs prezidentas P. Musharrafas.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras