Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Ar įmanomas Europos Sąjungos energetinis saugumas be Rusijos? (3)

Komentarai:

algirdas, 2008 02 17 15:14
Kalbant apie,- kas ekologiškiau naudoti branduolinį kurą ar naftos produktus reiktų atlikti išsamius tyrimus. Branduolinio kuro atliekos tai šių dienų saugojimo problema, nes dar neįvaldėme- nesukūrėme tokias technologijas,kuriomis galėtume jas neutralizuoti ar panaudoti kitai gamybos sferai. Natos produktų deginimas jau šiandien akivaizdi artėjanti katastrofa kuriai reikalingi neatidėlioti sprendimai, nes aišku nuo ko klimatas šyla ir vyksta žemėje negrįžtantys procesai. Be to nafta tai žemės sudedamoji dalis natūralus produktas iš kurio ateityje bus gaminami pasauliui daug naudingesmi produktai nei šildymui ar automobilių kuras.
Kodėl naftomagnatai nekuria, neplėtoja ir nestato elternatyvių energijos šaltinių. Tai todėl, kad šiandien naftos išgavimo savikaina iki 10 usd už barelį, o parduoda už 100 usd/barellį. Statant ekologiškai gamybai paprasčiausią fabrikėlį kainuos milijonus litų, antkainis produktui iki 15 proc. tuo sudarydami sau konkurenciją. Žinant tai,- naftomagnatai niekuomet ne tik nestatys bet ir visokiausiais būdais blokuos bet kokias alternatyvas. O kad reikia alternatyvos tai labai reikia.
Tendeciją kurią mes šiandien matome pasaulio politinėje erenoje yra tampriai surišta su energetikos ištekliais. Svarbiausia, kad naftos išteklių valdymas keliose pasaulio valstybėse daro įtampą visuose pasaulio regionuose. Kaip gaila, kad valstybės kurios valdo energetinius išteklius,- jos yra nedemokratiškos ir palaiko kitas nedemokratines valstybes bei struktūras, kurios atsilieka pramoniniu išsivystymu ir kelia grėsmę demokratinėms valstybėms bei jų idėjoms.Paradoksas mokame pinigus, kad mus teririzuotų ir tokia susiklosčiusi situacija išliks ilgam.

iksas, 2008 01 08 01:31
ekologiskos jos yra tik musu kartai. Bet kaip bus sprendziama branduoliniu atlieku problema? Tad naftos produktai is dalies yra pranasingesni uz branduolinius, todel kad jie nors ir tersia aplinka, bet mazesniais kiekiais per ilgesni laika nei branduolines atliekos.

Vytenis, 2008 01 05 00:58
aš tik nesuprantu tų naftos kompanijų slopinančių alternatyvaus kuro naudojimą.. juk jos investuodamos į jį ir turėdamos jau veikiančią kuro pardavimo struktūrą galėtų dar daugiau užsidirbti iš ekologiškų naujovių..

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras