Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Ar Kaliningradas taps Europos Honkongu? (5)

Komentarai:

kombinatoriui, 2008 01 05 19:42
Jei tu is tiesu esi "kombinatorius", tai turetum suprasti, kad viska lemia Vakaru gyventojo mokumas. O galimybes dirbti jis turi, tai ir mokumas garantuotas. Vadinasi, ju prasiskolinimas nera rizikingas kaip pas mus. Pats pripazysti, kad Rusijoje reikalai kitokie. Esu ten tarnaves, paskui gyvenes, tad zinau daugumos ju gyvenimo buda. Netaupyma lemia ir tai, kad ju indeliai neapsaugoti ir gali greit nuverteti arba bankas bankrutuoti. Tai pasvarstyk, sovietinis "kombinatoriaus"...

kombinator, 2008 01 05 18:59
tie išvedžiojimai nieko verti... pažiūrėkit į duomenis kiek Vakarų piliečių prasiskolinę bankams ir kitoms kredito įstaigoms. aišku yra dalis, kuri investuoja ir pan., bet tokia dalis (tik aišku mažesnė) yra ir Rusijoje. tad nereikia čia kišti tų pasenusių stereotipų...

kombinatoriui, 2008 01 05 11:22
Na jau, na jau... Vakaruose iprasta tureti sankaupu arba kredita, nes infliacija nedidele, pavojaus pinigams nera, be to jie prate investuoti i akcijas ir nekilnojama turta. Rusai sito ilgai nesuprato: jie zinojo, kad turi rupintis valstybe. Bet ir Rusija jau gyvena pirminio kapitalizmo salygomis. Tad teks persiorientuoti...
Tiesa, Kaliningradas tai padare kiek anksciau Lenkijos ir Lietuvos deka.

kombinator, 2008 01 05 00:07
visame pasaulyje gyvenama "ot polučki do polučki"...

Max, 2008 01 04 09:20
Karaliaučius netaps Honkongu dėl ten gyvenančios rusų specifikos. Juk jie gyvena "ot polučki do polučki". Rimti verslininkai (kaip dingęs lietuvis) jiems nereikalingi, nes tai - "supuvęs kapitalizmas".

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras