Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Belgrado žinia ES: mes arba Kosovas

2008 01 08

Serbija dar labiau paaštrino savo priešiškumą Kosovo nepriklausomybės idėjai. Šalies ministras pirmininkas Vojislavas Kostunica Europos Sąjungai pasiuntė aiškų signalą: arba Serbija, arba Kosovas, rašo „EU Observer“.

„Mes pasiekėme tašką, kai ES turi pasirinkti, ko nori: turėti partnerę - tarptautinės bendruomenės pripažintą Serbijos valstybę su visa jos teritorija arba įkurti kvazivalstybę mūsų teritorijoje“, - penktadienį pareiškė V. Kostunica.

Serbų premjeras taip pat atmetė idėją į nuo Serbijos norinčia atsiskirti provinciją siųsti 1800 žmonių ES misiją, sudarytą iš policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų. Dėl šio žingsnio dar gruodį sutarė visų 27 bendrijos narių lyderiai.

"ES turi pasirinkti: pasirašyti su Serbija Stabilizavimo ir Bendradarbiavimo sutartį arba pasiduoti JT spaudimui ir nusiųsti misiją, įgyvendinsiančią "prižiūrimos" Kosovo nepriklausomybės idėją, taip atskiriant dalį Serbijos teritorijos.

V. Kostunica taip pat pavadino ES planus nusiųsti civilinę ir policijos misiją į Kosovą „neteisėtu sprendimu“ ir pabrėžė, kad toks žingsnis anuliuos kelią Stabilizavimo ir bendradarbiavimo sutarties ratifikavimui.

Anot „EU Observer“, minėtos sutarties ratifikavimas, laikomas pirmu žingsniu į Serbijos narystę ES, buvo atliktas lapkritį. Iki šiol buvo tikimasi, kad Serbija sutartį visiškai ratifikuos sausio pabaigoje.

Daugelis Vakarų valstybių palaiko Kosovo nepriklausomybės idėją. Ši Serbijai oficialiai priklausanti teritorija nuo 1999 m., kada NATO pajėgos bombardavimu užbaigė Kosovo albanų ir serbų karą, administruojama JT.

Tuo tarpu Rusija iki šiol laikosi pozicijos, jog provincijos nepriklausomybė pažeistų tarptautinę teisę. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas anksčiau yra sakęs, kad Rusija tokiu atveju neabejodama pasinaudos veto teise JT Saugumo Taryboje.

Tikimasi, jog 2 mln. Kosovo albanų vienašališkai paskelbs nepriklausomybę dar šių metų pradžioje.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras