Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Latvijos prezidentas: mes irgi turime kelti Kremliui nemalonius klausimus

2008 01 11

Latvijos prezidentas Valdis Zatleris, komentuodamas Lietuvos reikalavimus Rusijai atlyginti okupacijos metu patirtą žalą, žurnalistams pareiškė, kad Latvija taip pat turi būti pasiruošusi kalbėti apie klausimus, kurių Kremlius nenori nė girdėti, praneša „Delfi.lv“.

V. Zatleris taip pat teigė, kad Latvijoje taipogi niekas neneigia okupacijos fakto ir vyriausybė dirba tam, kad įvertintų okupantų padarytą žalą. Tačiau Latvijos prezidentas išreiškė apgailestavimą, kad procesas vyksta lėtai. „Jei Lietuva jau valstybiniu lygmeniu sugebėjo pareikalauti žalos atlyginimo, tai kaip bebūtų galia, Latvija to dar nepadarė“ – teigė V. Zatleris. „Delfi.lv“ priminė, kad Lietuva oficialiai okupacinę žalą įvertino 28 mlrd. dolerių, tačiau derybos su Kremliumi dėl žalos atlyginimo taip ir nebuvo pradėtos.

Latvijos ministras pirmininkas Ivaras Godmanis teigė, kad okupacijos žalos įvertinimo darbai vyksta. „Reikia turėti omenyje, kad ne tik mes rengiame savo skaičiavimus, kita pusė (Rusija, red. past.) taipogi atlieka savus skaičiavimus“ – teigė Latvijos Vyriausybės vadovas.

Tiesa, tebėra neaišku, kokius gi paskaičiavimus daro Kremlius, kuriame įsitvirtinęs į diktatūrą linkęs režimas apskritai neigia okupacijos faktą ir skelbiasi „raudonosios“ laisvės nešėjais į Pabaltijo kraštus. Štai Dūmos deputatas Nikolajus Charitonovas BBC Rusija eteryje teigia, kad „Sovietų sąjungos indėlis į regionų, tarp jų ir Baltijos šalių, ekonomikos plėtrą yra labai svarbus“. Jo manymu „reikia dėkoti Rusijai už tai, kad Baltijos šalys šiandien egzistuoja ir yra savarankiškos valstybės“.

Tuo tarpu kitas Dūmos narys Leonidas Sluckis teigia, kad politikai apskritai neturėtų rūpintis jokiomis okupacijomis ir palikti jų tyrimą istorikams, kurie pačioje Rusijoje beje vis dažniau pajungiami tarnauti Kremliaus propagandos ruporui. Be to, Lietuvos prezidento žodžiai apie okupaciją tiesiai šviesiai vadinami svaičiojimais, o pačiam valstybės vadovui net be medikų apžiūros V. Putino „psichiatrai“  sugeba diagnozuoti šizofreniją.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras