Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Pasirengę panaudoti atominį ginklą

2008 01 21

„RIA Novosti“ informuoja:

„Aukščiausias Rusijos kariuomenės vadovas generolas Jurijus Balujevskis šeštadienį pareiškė, kad jos šalis yra pasirengusi naudoti atominį ginklą gindama save ir sąjungininkes, jei iškiltų „didelė išorinė grėsmė“. „Mes nesiekiame ką nors užpilti. Svarbu, kad visi mūsų partneriai aiškiai suprastų ir niekam nekiltų abejonių – mūsų kariuomenė bus pasirengusi ginti Rusijos ir sąjungininkų suverenitetą bei teritorinį vientisumą įskaitant prevencinį smūgį ir branduolinio ginklo panaudojimą“, - per konferenciją Karo mokslų akademijoje Maskvoje sakė Rusijos ginkluotojų pajėgų vadas.

J. Balujevskis taip pat tvirtino, kad ginant Rusijos interesus, kai kitos priemonės neveiksmingos, kariuomenė gali ir turi būti pasinaudota.

„Kariuomenės plėtros programos turi būti glaudžiai susietos su fiskaline šalies politika atsižvelgiant į Rusijos ekonomikos išgales“, - sakė ginkluotojų pajėgų vadas.

Pastaruoju metu tarp Rusijos ir NATO valstybių kyla įtampa dėl planuojamos aljanso plėtros Rytų Europoje. JAV Lenkijoje ir Čekijoje planuoja įrengti priešraketinės gynybos sistemą. Tuo metu Maskva tokiems veiksmams kategoriškai priešinasi – neva tai kelią grėsmę jos saugumui.

Rusija praėjusį rugpjūtį atnaujino reguliarius bombonešių skrydžius virš Ramiojo, Atlanto ir Arkties vandenynų. 2007 metų gruodžio 12 dieną ji paskelbė sustabdanti savo veiklą Įprastinės ginkluotės Europoje sutartyje, kuri yra pagrindinis dokumentas, numatantis ginkluotės mažinimą.“


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras