Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltijos jūrai „Nord Stream“ dujotiekio statytojai ruošia nuodų šoką

2008 01 22

Baltijos jūra bus priversta patirti Rusijos ir Vokietijos konsorciumo „Nord Stream“, jūros dugnu tiesiančio dujotiekį iš Rusijos į Vokietiją, statytojų ruošiamą nuodų šoką, rašo Vokietijos laikraštis „Die Tagesszeitung“.

Pasak leidinio, prieš pradedant eksploatuoti beveik 1200 kilometrų dujotiekį, jūros dugne paklotą vamzdyną reikės praplauti nuodingu ėsdinančiu skysčiu, kad vamzdžių vidinė pusė būtų visiškai švari.

Išplovus vamzdyną 2,4 milijardų litrų šio skysčio, kuris skirtas bakterijoms ir mikroorganizmams naikinti, bus išpilta į Baltijos jūrą. Toks skysčio kiekis prilygsta dešimties 240 tūkstančių tonų talpos supertankerių talpai.

Pasak dienraščio, apie tokius „Nord Stream“ konsorciumo planus viešai paskelbta praėjusį ketvirtadienį. Švedijos žurnalas „Ny Teknik“ pranešė, kad ši informacija yra praėjusių metų gruodžio 21 d. konsorciumo Švedijos vyriausybei pateiktoje statybos darbų paraiškoje.

„Die Tagesszeitung“ teigimu dezinfekuojant vamzdyną bus naudojamas gliutaraldehidas – labai nuodingas ir aplinkai pavojingas cheminis junginys. Jis gali stipriai sudirginti akis ir plaučius. Gliutaraldehido tirpalas be kita ko naudojamas apdirbant odą ir dezinfekuojant instrumentus.

Švedijos valstybinės priežiūros tarnybos atstovė ekotoksikologė Anneli Rydström teigia, kad paties konsorciumo atlikti skaičiavimai liudija apie pavojų jūros organizmams. Labiausiai ji nerimauja dėl jūržolių, rašo dienraštis. „Jūržolės – jūros ekosistemos pagrindas, o vamzdyno plovimo skystis joms yra labai nuodingas“, - sakė ekotoksikologė. Be to, pasak jo, net nedideli cheminės medžiagos kiekiai pavojingi vėžiagyviams ir žuvims. „Analogiškais atvejais, kai būdavo prašoma leisti naudoti šią medžiagą, mes tokius prašymus atmesdavome“, - sakė A. Rydström.

Naudojant gliutaraldehidą pramonėje nuotekos prieš išleidžiant į jūrą turi būti išvalomos. Kadangi šį cheminį junginį „Nord Stream“ planuoja naudoti Švedijos ekonominėje zonoje Baltijoje, sprendimą, leisti ar neleisti išleisti gliutaraldehidą tiesiai į jūrą, turės priimti Stokholmas. Didžiausią nuodingojo skysčio dalį planuojama išleisti į Baltijos jūrą maždaug dujotiekio trasos viduryje, ties Švedijai priklausančia Gotlando sala. Ten „Nord Stream“ ketina statyti dujotiekio aptarnavimo platformą.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras