Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Priimk tai, Valdai, arba kodėl Rice supyko už teisybę (14)

Komentarai:

stebėtojas, 2008 02 19 14:51
na Račas prastas politikas ir analitikas...Senis Adamkus kranksi ne tai, kas naudinga Šeimininkams Vašingtone...Eilinė gėda Lietuvai...

galius, 2008 01 29 12:02
Racas aisku yra nugeibes politikuotojas ir menkas raseiva. Rusu siekiai, norai ir veiksmai aisku niekam nera naujiena. Jie jau du kartus nuo 1990 nesegmingai bande suzaisti GRAND geopolitini zaidima ir atstatyti savo itaka Rytu Europje - budas buvo vis tas pats, parduoti savo parama Vakarams (is esmes JAV) svarbioje srityje, uz tai gauti ju nesikisima i "artimojo uzsienio" reikalus, leidziant ten Rusijai tvarkytis kaip nori: tai buvo 1991 - parama pirma karta puolant Iraka (net isankstine ataka Vilniuje) na ir parama po 9/11. abu kartus nepavyko. Rusai isisiepia laukia trecio karto - IRANO (labai tam ruosiasi ir nerealiai daug investuoja, si karta zada issauti rimtai). Cia JAV aisku atsidurs didziuleje pagundoje. Gruzija, UKraina, Moldova, Baltarusija, Vid. Azija yra didziuliame pardavimo pavojuje. Lietuvai suprantama irgi neramu: is cia ta retorika, is cia ir Estu judesiai del paminklo, visas lenku karas ir pan. Belieka tiketis, kad rusai ir toliau darys klaidas (bent jau dvi dideles jau padare, del ko nerealiai susinervijo) ir ju politika isliks ciniskai ir saltai isskaiciuota ir reikia pripazinti protinga ir gudri, bet musu laimei neismintiga ir pakankamai trumparegiska.

mintis!, 2008 01 27 18:56
O gal sitas prezidento pareiskimas buvo suderintas su JAV. Tiesiog jo lupomis Amerika pasake, ka norejo pasakyt, o viesai Rice nuo tokiu samprotavimu atsiribojo. Jei taip, tai mus tiesiog pakiso, o jei patys sutikom - tai is viso geda. Kita vertus gal prezidentas ir savo iniciatyva parode. Bet politikoje retais kazkas siaip vyksta.

Alikas, 2008 01 27 18:29
Nuo kada tiesos sakymas tapo politikos o ne religijos misija? Mane siutina tas nuolatinis deklaratyvus savo nuomonės sakymas nenumatant antro, trečio ir t.t. žingsnių lemiančius strateginius tikslus. O dabar tai labai panašu į politikavimą ant statinės. Pakalbėjai, nulipai nuo bačkos, atkimšai statinę, alučio pagėrei, draugai patapšnojo per petį: šaunuolis, kietai pasakei.. Bet kokios politikos pagrindinis tikslas - savo šalies piliečių gerovė. Žiūrint tokiu rakursu Prezidento kalba vargu ar duos ką nors mūsų piliečiams. Nebent tai daroma kad įgyvendinti įvaizdžio kūrimo šūkį-Lietuva drąsių žmonių šalis. Arba mūsų Prezidentui kokiu nors NATO ar ES slaptu susitarimu skirta dirgiklio rolė zonduojant Rusijos reakciją. Kaip kad Žirinovskiui Rusijoj. Tik ar mums to reikia?

Anonimas, 2008 01 27 18:15
.JAV visais būdais skatina Vidurinės azijos respublikų energetinių resursų eksportą. Nesvarbu kur, kad tik ne per Rusiją. Ekonominiai interesai nulemia. Štai čia ir yra tikroji geopolitika Užsibrėžei tikslą ir nuosekliai jo sieki. Nekenti priešininko, bet, vertindamas jį, loši sudėtingą partiją, šypsaisi, postringauji kol pasieki reikiamo rezultato. Tada ir dėl politinių dalykų susitarti tampa lengviau. Taip buvo sugriauta Sovietų Sąjunga. Gerai būtų kad to išmoktų ir mūsų vadai.Nes ne atsarginis žaidėjas nustato žaidimo strategiją. Ir nebūtina iš vakaro aptariant žaidimo taktiką išgirstas trenerio mintis rytą prieš rungtynes paskelbti per radiją. Čia aš apie mūsų prezidentą.

Kepalas, 2008 01 27 01:23
Priimk tai Racai - tu netikes analitikas ir nesiorientuoji nei diplomatijoje nei tarptautiniuose santykiuose. Ir situo tekstu ir vartojama retorika tyciojiesi pats is saves.

aiwo, 2008 01 26 20:17
Adamkus pasake tiesa - tai FAKTAS. C. Rice gyne JAV interesus - tai irgi FAKATAS. Bet mes juk matom kokia JAV reputacija dabartiniame pasaulyje yra del savo interesu gynimo politikos... Todel manau, jog savanaudiskas savo interesu gynimas gali buti liudnas dalykas, privedantis valstybes iki baisiu dalyku (pvz.: JAV kova del demokratijos Pietu Amerikoje, Afrikoje, Azijoje Saltojo karo metais valstybiu gyventojams ziaurius diktatorius i valdzia atnese, galiausiai JAV del klimato atsilimo problemu buvo netgi nusvilpta). O mes, maza valstybe, PRIKLAUSANTI NUO UZSIENIO NUOMONES, turim buti aktyvi ir stengtis buti pastebetiems, iskeliant teisingus, susirupinima keliancius, tiek mums, tiek kitiems, dalykus. Galiausia, juk Rusija - kylanti salis, kuri aiskinasi su mazosiomis kaimyneimis saltu tonu - tai tsip pat FAKTAS. O juk genocidas Cecenijoje puikiai parodo iki kiek Putinas, gindamas savo tevyne , toli gali nueti. Esme tame, kad mes esame teisingi , o JAV dabartine ir nevykusi administracija, gina savo interesus, ignoruodama mums pavoju keliancius dalykus. Galiausiai as noriu matyti, kad mano valsybe yra savarbi pasaulyje ir manau, kad teisingai prezidentas elgiasi vykdydamas aktyvia uzsienio politika. Galaisuiai mes ne prezidentine, bet parlamentine respublika, kur prezidentas neturi tikrai realios galios itakoti LT vid politika, o turi galios daugiau uzsienyje. Tiesa?

Baisu, 2008 01 26 18:39
man labai idomu, kaip geopolitika. lt toki straipsni isspausdino? Jauciu, kad jums tikrai truksta analitiku kurie rasytu jusu centrui...

Kaunietis, 2008 01 26 02:20
Atrodo, kad tapti regiono politikos lyderiu Prezidentui nebus lengva. Darniam politikos valse numynem Amerikai koja. Nieko tokio, papurkstaus ir nustos. Svarbu, kad visi Lietuvos isdestyti faktai yra teisingi. Seniai visiems didiesiems laikas prasikrapstyti akis del Rusijos. Amerikos pykti suprasti galima, nes komentaras tikrai labai nelaiku ir nevietoj, bet tik Amerikos poziuriu. O mano poziuriu, Prezidentas pasielge teisingai ir garbingai. Visiems tiems, kurie cia komentaruose is politikos bando padaryti bizni ir isgauti naudos, siulau geriau neprarasti garbes ir stiprybes. Straipsnelio autoriaus pamastymai silpnoki. Jei norim tureti Valstybe, teks ir politikoje pasistumdyti, jei reiks ir alkunemis...

Greblys, 2008 01 25 21:37
sunkiai suprantama, kodel toki menknieki taip sureiksmina. tai tik irodo, koks stiprus lietuviu nepilnavertiskumo kompleksas. vis delto negaliu suvokti Lietuvos vykdomos uzsienio politikos tikslingumo... tiesiog nelogiska. kam pjautis su Rusija, jei is to neturim jokios naudos? Lietuvai reiktu is labiau issivysciusiu saliu pasimokyti pragmatiskumo. galima kartais pabumbeti del Rusijos nedemokratiskumo bet koks musu reikalas? jei nepulsim Rusijos tai dar nereiks, kad ir ji to patiues nedarys, taciau tuo atveju bent jau liksim nekaltuju puseje ir pati Rusija gadinsis savo ivaizdi puldama Lietuva. ir apskritai juoka kelia Adamkaus idealizmas. turint tokia patirti naivumas ir elementariausias IR neismanymas nepateisinamas.

+1 to kombinator, 2008 01 25 20:45
Is tikruju Lietuva tapo pajuokos objektu. KAIP PAS CERNOMYRDINA: NOREJOM KAIP GERIAU O ISEJO KAIP VISADA. Visa tai rodo, ko verta musu uzsienio politika, jeigu mes apskritai ja savarankiska turim.
Butu juokinga, jei nebutu liudna, ir kazkokie pasitesinimai kaip cia raso "briedas" ir "keista" nieko verti. Viskas akivaizdu.

kombinator, 2008 01 25 18:35
va tokia vat gringų padėka už begalinį atsidavimą... gal jau laikas suprast kad esam ES nariai, o ne USA valstija? ir daryti tai kas mums naudinga?

Keista, 2008 01 25 12:29
Pono Raco politine orientacija nera niekam paslaptis. Taciau sio straipsnio pavadinti brandziu nesivercia liezuvis. Atkreipiant demesi i skurdzius pamastymus ir labai jau skambias isvadas. Kiekvienas turi teise i savo nuomone, tik kiti ja turi labiau uz kitus.

Briedas, 2008 01 25 10:27
Keista, kad Geopolitika tokį briedą dar persispausdina... Juk Račas paskubėjo teisti Prezidentą, net nepalaukęs, ar Rice tikrai kritikavo būtent Adamkų. Kaip rusiškoj patarlėje "pospiešiš - nasmiešiš".

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras