Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Atsisveikinimas su hegemonija: JAV ir Didžiojo Trejeto vizija (6)

Komentarai:

:), 2008 02 01 16:34
"nematau is kosmoso pelno" - nu tu prajuokinai, net nera ka komentuot, geriau jau tokiu nesamoniu nesneketum :))

Cezaris, 2008 02 01 07:37
Nematau iš kosmoso pelno be to, kad turistai nuvažiuoja, bet iš to pelno negausi. Karinė pramonė sutinku pelno gausi, atominė energetika(, bet juk tai įeina į energetiką, taigi nėra logikos). Bet Rusijos ekonomika nukritus dujų, naftos kainoms patirtu krizę. TAigi tokia valstybė greitai bekintant šiandieniam gyvenimui negali jaustis labai stipri. Aš nesakiau, kad Rusija bus silpna. Jis bus stipri, bet ne tokia stipri kaip Kiniją, JAV ar ES.

to cezaris, 2008 02 01 00:49
Energetika nera vienintelis Rusijos instrumentas. Rusija turi daug kitu sriciu, kur yra kieta (atomine energetika, kosmosas, karine pramone etc.). Kas nuvertina Rusija = tas yra kvailys.

Cezaris, 2008 01 31 22:10
To ???,

Kvailys gali manyti, kad Rusija gali būti galinga vien tik su energetika, kad ir kokia svarbi ji(energetika) būtų.

VVV, 2008 01 31 14:38
Be to pamiršta raidė L. Ne,tai ne Latvija ir Lichtenšteinas. Tai - Lietuva, kuri V.Adamkaus asmenyje vis didesnį vaidmenį vaidina tarptautiniuose reikaluose.

???, 2008 01 31 12:22
JAV-KINIJA-ES Man atrodo kazka pamirso, lygtais is R raides. Kvaila pamirst R raide. Ji gal net kietesne bus nei ES ir K.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (34)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (87)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras