Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rožinis Kosovo ateities scenarijus (4)

Komentarai:

polis - autorei, 2008 10 30 00:38
sutinku su kolega...skaitau ir nesuprantu ar tikrai Kosovo musyje Serbai prie Turkus laimejo??is kur? kaip..
nu ir labai prasau nerasykit pamoku kaip reikia spresti konflikta nedalinkit jokiu siulymu..labai atsargiai gali pasvarstyti kaip butu jeigu butu...Serbai vykde etninius valymus...o Albanai ne? O Kroatai? ne tik Serbu folkloras gausus mitu apie Kosova Albanija taip pat istoriskai pretenduoja i Kosova..galiausia viskas per daug painu ir geriau isvis nerasyti straipnsio neisigilinus...per sunki tema visam pasauliui ne tik jums..ne tokia apimtis turetu buti zodziu Lietuviai ne ekspertai ir patarimus labai atsargiai dalinkim...

nemo, 2008 02 23 17:45
tegul kosovo praradimas buna serbams kaip bausme uz padarytas skriaudas tiek pries albanus tiek ir krotus juk vyko genocidas ir kosovas turi buti nepriklausomas nes jis antraip ten liesis kraujas jai serbams ar albanams priklausys net nesvarbu tik gausis didelis Š

too "klausimas autorei", 2008 02 19 16:52
pries prasiziodami, labiau pasiskaitykit :)

nemanau, kad taip rekiant Jusu tiesa skambes teisingiau. stipriai mazesnemis pajegomis kosovo armija sustabde osmanu verzimasi ir, beje, nudobe otomanu vada. regionas liko nepriklausomas (aisku tik iki kito musio), zmones nacionalizmo pojuciu ikvepti, legendos kuriamos, didvyriai skelbiami.. ar tau tai neatrodo pergale?

p.s. kas Jus toks, kad visus pradejot tujinti

klausimas autorei, 2008 02 18 15:01
Kam tamsta bandai rašyti "analitinį straipsnį" ,jei net nežinai,kad Kosovo mūšyje serbai pralaimėjo turkams,kas galų gale ir atvedė nūdien iki tokios apverktinos padėties-Kosovo nepriklausomybės paskelbimo???? Kosovo mūšis panašus į nesėkmingą Marienburgo apgultį,kai Lietuva ilgam prarado visą Mažąją Lietuvą.Mums pasisekė labiau,nei serbams,mes atgavome bent dalį savo prarastų teritorijų.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras