Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rinkimai Rusijoje - miražas? (5)

2008 02 14

Visa tai - miražas. Rinkėjai Rusijoje iš tiesų net nesirenka būsimo prezidento. Kandidatai ir jų programos praktiškai nieko nereiškia. Rinkimai nebus garbingi. Tokias išvadas pagal neseniai Rusijoje atliktos apklausos rezultatus daro „Radio Free Europe“.

Nepaisant rinkėjų skepticizmo rinkimų išvakarėse, daugiau nei trys ketvirtadaliai respondentų sakė ketinantys dalyvauti kovo 2 d. vyksiančiuose rinkimuose. Manoma, jog užtikrintą pergalę juose pasieks dabartinio vadovo Vladimiro Putino pasirinktas įpėdinis Dmitrijus Medvedas.

Analitikų teigimu, prieštaringi visuomenės apklausos rezultatai iliustruoja tariamą Rusijos visuomenės ir valdžios sutartį: žmonės mainais į stabilumą ir didesnį komfortą, valdžiai pažada tvirtą paramą.

„Yra nerašytas susitarimas, pagal kurį Rusijos rinkėjai tikisi sulaukti tam tikro žmogaus teisių lygio ir gyvenimo kokybės pagerėjimo“, - apklausos rezultatus komentavo „Carnegie“ centro Maskvoje analitikas Nikolajus Petrovas.

„Dėl to žmonės nusprendžia valdžios žmonėms leisti tarpusavyje daryti ką nori ir nesikiša į „viduje“ priimamus sprendimus. Tokioje situacijoje piliečiai nekreipia ypatingo dėmesio į tai, kaip sąžiningai vykdomi rinkimai“, - teigė N. Petrovas.

Iš tiesų, dauguma rinkėjų (40-45%) sako tikintys, kad rinkimai atneš permainų jų gyvenimo kokybei.

Anot „Radio Free Europe“, daugiau nei 65% apklaustųjų mano, kad rinkimų rezultatai priklausys nuo V. Putino ir Kremliaus administracijos. Tuo tarpu manančių, kad jų balsai nulems būsimą šalies vadovą, yra kiek mažiau nei penktadalis.

V. Putino favoritui D. Medvedevui visuomenės apklausos prezidento rinkimuose prognozuoja 63% balsų. Ultranacionalistas V. Žirinovskis, vadovaujantis Liberaldemokratų partijai, surinktų 7% rinkėjų balsų. Kitas kandidatas į Rusijos prezidentus komunistų lyderis Genadijus Ziuganovas gautų 7%, o nedidelės Demokratų partijos vadovas Andrėjus Bogdanovas - 1% rinkėjų balsų.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 5)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras