Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Paskutinė prezidento V. Putino kalba (17)

Komentarai:

to Mary, 2008 02 26 17:07
Teisingai pasakyta. net pats teiravausi rusu ar tokie dalykai izvelgtini,bet kas nieko panasaus, cia,regis, teorinis isvedimas...

autorius to LASAS, 2008 02 25 12:47
Aciu uz isplestini komentara. Visai sutinku, kad siandieninis pasaulis yra labai dinamiskas, ir kad problemu yra su visa "sistema", ir kad nezinia, kaip visa tai baigsis. Taciau kaip tik tod4l, kad nezinia, kaip visa tai baigsis, gali diskutuoti, ar Rusija tikrai subyres. Logiskai ji ja ne karta turejo subyreti, bet nesubyrejo, ir daznai sunku paaiskinti kodel. Siame kontekste, griztant prie dvasingumo temos, galima prisiminti idomu rusiska pasakyma: "Turbut Rusija su Dievu, o Dievas su Rusija". Jeigu minetu kunu suderint nepavyks, tai tada zlugimas tikrai tiketinas, o suderint labai sunku. Siame kontekste ir buvo iskelta Rusijos/dvasingumo tematika. Apskritai del rusu tautos - ji yra ir kartu jos nera. Cia galima skirti terminus (ir apie juos kalbeti): rusai etniskai ir rusai kaip Rusijos gyventojai. Bet kuriuo atveju, kelione bus tikrai idomi, ir mes dera tikriausiai sulauksime jos tarpine pabaiga :). Dar karta aciu uz gilu komentara.

LASAS, 2008 02 25 08:55
aciu autoriui, nors nevisur zvelgiu ta pati, bet mintys ir darbas Jusu matyti.
Be to labai malonu, kad autorius "pasiliko" su skaitytojais ir atsako.

del komentaru (ne kuriu).. nelabai suprantu, kur jus matote autoriaus rusofobija?!
man tai autorius atrodo pats tikriausias rusofilas, bet daro reveransa susiklusciusiai Lietuvoje konjunkturai todel gal ir gali susidaryti regimybe del "katuciu" Vakarams, bet ir tuomet - jokiu "streliu" Rusijai (is esmes)
kita vertus nuobodu, kai -filai ir/ar -fobai sneka/snekasi

ir dar, kadangi cia isplito "diskusija" del dvasingumo dalyku, todel ir tolesni mano komentara reiktu skaityti turint mintyje mano galvojima apie TAI, o t.y. pats terminas "DVASINIS" yra gana spekuliatyvus zmoniu galvose ir cia sunku ka nors pasakyti, bet plepejimui yra labai placios dirvos, nors siaip tai, mano galva: dvasiniai dalykai yra labai aiskiai isgyvenami konkreciai konkreciu laiku konkrecioe vietoje (**)

KOMENTARAS
siaip tautu ir naciju istorija rodo, kad neislieka tos pacios charakterstikos juju, todel tiketis is rusu "rusiskumo" yra labai didelis optimizmas juju atzvilgiu, be to cia dar labai didelis klausimas, ar jiems tai butu kelias i ateiti ar i uzmarsti, bet turint mintyje rusu tautos "jaunyste" visko gali buti..

taciau SIUO METU Rusijos "KUNAI" labai neatitinka vienas kito: FIZINIS, "DVASINIS" (nors kokia ir "plati" dvasia juju bebutu), MATERIALINIS (nors ir kiek bebrangtu gamtiniai isteklai), SOCIALINIS, ISTORINIS MENTALINIS.. todel, jei visi PASAULIO DALYVIAI elgsis is mastys bei rutulios save ta pacia linkme kaip tai dare paskutinius 50 metu, tai anksciau nei po dar 50 metu Rusija tikrai bus sutrupejusi, BET siaip YRA ribos visoje sioje sistemoje..
todel artimiausi (per 20 metu) pasaulio dideli PASIKEITIMAI (nebutinai (tik) zmoniu) GALI suponuoti zmoniu kita mastymo bei veikimo "trajektorija"

visada yra galimybe eiti kurybingojo arba graunanciojo KELIU.

Liniu IDOMIOS keliones visiems:D

skaitytojas, 2008 02 23 01:35
Ant kiek šlykštu skaityti Mitės straipsnius, ant tiek įdomu skaityti Vadimo ir straipsnius, ir apžvalgas. Žmogus bent bando pažvelgti į įvykius ne per taip mūsų mėgiamą ,,juoda-balta' prizmę.

autorius to Maxas, 2008 02 21 15:18
paskutine kaip Prezidento, be to str pradzioje pasakyta, kad gali ir grizti, bet kol kas paskutine

Maxas, 2008 02 21 15:08
O kodėl paskutinė? Juk jis valdžioje išlieka...

autorius :), 2008 02 21 13:37
Del rusofobijos man patiko +1 :))), ypac del "nesveiko nusistatymo" :))). Jega :)))

Tu-95, 2008 02 21 13:17
Man atrodo, kad dabartineje Rusijos ideologijoje "gyventi geriau" akcentavimas nera atsitiktinis. Juk rusai visada gyveno blogiau negu kiti (arba jiems taip atrode, nes lygino save su Vakarais). Taigi, "gyventi geriau" yra savotisko revanso Vakarams israiska. Putinas sieke vel priespastatyti Rusija Vakarams ir surado tokia ideologine formule: 1. mes dideli ir stiprus 2. U nas tozhe zhytj mozhno 3. Pashli vse na... Manau konfrontacija aiski dar ir del to, kad gyvenimo kokybe suprantama tik utilitaristine, vartojimo prasme.
Dar noreciau kreiptis i komentatorius: man atrodo, kad cia zurnalistinis, o ne mokslinis straipsnis, todel nevarykite ant autoriaus. Jei manote kitaip - tiesiog parasykite savo komentara arba straipsni.

XTM, 2008 02 21 10:46
Jau nereikia nė skaityt, visada galima nuspėt ką rašys autorius - vien nesveikas išankstinis nusistatymas prieš Rusiją, politizuota ir ideologizuota pseudoanalitika..fuiiii

stebėtojas, 2008 02 21 10:44
Autorius serga rusofobija...Dėl to kenkia objektyvumas...

Andrius, 2008 02 20 21:39
Labai geras straipsnis.

autorius to mary, 2008 02 20 19:56
Rusijoje religija visada buvo susieta su valstybe, ir jie tame nemate nieko blogo (neetisko). Mes visi turim bruoza sakyti kas yra neetiska kitur, remiantis tuo, kas yra neetiska pas mus. Antra, niekas neneigia, kad Rusijoje yra daug religiju, bet pasionarus (varomasis) Rusijos etnosas yra butent rusai, kurie yra staciatikiai, ir kitos religijos Rusijoje visada pukiai su jais sugyveno, nekvestionuodami Rusijos kaip staciatikiu salies statuso. Tiesiog religija yra elementarisusias dvasinio pazadinimo ir normatyvizmo pagrindas, kuris yra reiksmingas Rusijoje. Esme yra, kad Rusijoje lyderiu kalbose turi buti daugiau dvasiskumo bendrai.

Mary, 2008 02 20 19:41
staciatikybe ir taip uzima labai svarbia vieta, o auksti dvasininkai sekmingai kisasi i politika. valstybe - viena,religija - kas kita. galima butu ja kisti tik tuo atveju, jei 100 proc gyventoju butu staciatikiai, bet deja taip nera. Rusijoje yra milijonai kitu tikejimo zmoniu (jau nekalbant apie neiprastai dideli procenta ateistu) ir butu netgi neetiksa prezidento kalboje akcentuoti religija. tuo labiau kad jokiu budu negalima deti lygybes zenklo tarp morales, dvasiniu vertybiu ir religijos.
istorija rodo kad tai apskritai nelabai turi ka bendro. galima kalbeti apie bendrazmogiskasias vertybes ir nekisant Auksciausiojo kur nereik.
ir apskritai ar Putinas turi moraline teise aiskinti, kas yra vertybe, o kas ne? kaip elgis gerai, o kaip ne? kam jau kam, bet jam tikrai geriau patyleti.

autorius TO mary, 2008 02 20 18:20
Staciatikybe visada buvo svarbi Rusijoje - tai sios valstybes (tiksliau tautos) dvasinis pagrindas. Nepaisyti to cia tas pats kas sakyti, jog musu visuomeneje visiskai nesvarbi katalikybe. Tai ko Kaledas, Velykas svenciam?

Mary, 2008 02 20 17:23
prie ko cia ta staciatikybe? kaip tik Rusijje ji per daug kisama kur reikia ir kur nereikia.

Valius, 2008 02 20 15:59
Iš Valovojaus str. šėjo Valovij Produkt. Nieko gero.

123, 2008 02 20 14:22
geras strapsnis

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (675)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (74)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (185)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (30)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (43)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras