Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Estijos prezidentas: Rusija primena Veimaro respubliką

2008 02 26

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas teigia, kad situacija, kuri yra susiklosčiusi Rusijoje prieš kovo 2 dieną vyksiančius prezidento rinkimus, labai primena padėtį, kuri tvyrojo tarpukario Vokietijos Veimaro respublikoje, kai ši palaipsniui grimzdo į diktatūrinį režimą, skelbia „Postimees.ee“.

Estijos prezidentas savo nuogąstavimus išrdėstė interviu laikraščiui „Moscow Times“. T. H. Ilvesas išreiškė viltį, kad Rusija nepasuks neteisingu keliu. Prezidentas paneigė iš Kremliaus dažnai sklindančius kaltinimus, kad esą estai pernelyg dažnai prisimena komunistinius laikus ir apkaltino Rusiją, kad ši iki pat šio laiko nepripažino Stalino įvykdytų nusikaltimų. Estijos prezidentas kaip pavyzdį pateikė keturis paskutinius rusų raportus, kuriuose neigiamas faktas, kad 22 tūkst. sovietų karių 1940 metais Katynėje nužudė būtent sovietinis NKVD. T. H. Ilveso teigimu, holokausto neigimas jau seniai uždraustas, o Vokietija sugebėjo susitaikyti su savo istorija. „Galbūt dėl to Vokietija šiandien ir yra gerbiama šalis?“ – retoriškai klausė Estijos vadovas.

T. H. Ilvesas be kita ko sukritikavo ir Kremliaus taip išaukštintą „suverenios demokratijos“ modelį, kuris atima iš žmonių laisvę. Jo teigimu, Estija ir kitos posovietinės valstybės yra puikus įrodymas, kad demokratija po komunizmo žlugimo yra įmanoma. Estijos prezidento teigimu, užuot bendradarbiavusi su liberaliais savo kaimynais, Rusija nuolat linksta į kitų autoritarinių valstybių pusę.

T. H. Ilveso teigimu, nesvarbu kokia bebūtų Estijos užsienio politika, Rusijai visada yra patogu iš mažos kaimyninės valstybės padaryti valstybinį priešą ir taip stengtis nukreipti piliečių dėmesį nuo užsienio priešų. Kol situacija nepalengvės, Estijos vadovo teigimu, nebus įmanoma nieko pakeist. T. H. Ilvesas išreiškė Estijos solidarumą Rusijos engiamoms valstybėms.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras