Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rinkimai Rusijoje: vieni kandidatai lygesni už kitus

2008 02 29

Rusijos Centrinio rinkimų komiteto (CRK) vadovas Vladimiras Čurovas interviu BBC pripažino, jog Rusijos prezidento rinkimų kampanijos metu visiems kandidatams buvo sudarytos „teisingos, bet nelygios sąlygos“.

Jo žodžiais, sąlygos buvo „teisingos, nes visi kandidatai turėjo vienodas teises pristatyti savo programas“.

Dmitrijaus Medvedevo priešininkai kaltino Kremlių, kad administraciniai resursai yra naudojami populiarinti šiam Vladimiro Putino palaikomam kandidatui.

V. Čurovas pažymėjo, jog reikia „matyti skirtumus tarp kandidato ir politinio veikėjo įvaizdžių“. „Trys kandidatai - V. Žirinovskis, G. Ziuganovas ir D. Medvedevas turi aukštą politinį statusą“, - aiškino CRK vadovas.

Situaciją, kad žiniasklaida daugiausia dėmesio skyrė patraukliam dabartinio prezidento V. Putino ir jo remiamo kandidato D. Medvedevo pristatymui, V. Čurovas pavadino „ne tik Rusijai būdinga problema“. Tačiau jis sutiko, „kad ne visiems kandidatams žiniasklaida skyrė vienodai dėmesio“.

CRK vadovas tikisi, kad kovo 2 dieną vyksiančiuose rinkimuose dalyvaus nuo 67 iki 72 proc. balsavimo teisę turinčių asmenų.

Kaip ir buvo tikėtasi, penktadienį V. Putinas pasirodė televizijos eteryje ir kvietė rusus aktyviai dalyvauti rinkimuose ir „balsuoti už šalies ateitį“.

„Kovo antrą dieną bus svarbus kiekvieno iš jūsų balsas, kiekvieno nuomonė“, - pareiškė V. Putinas.

V. Putinas taip pat kalbėjo, jog „artimiausiems metams yra numatytos sudėtingos ir svarbios užduotys“, o „permainos turi būti tęsiamos“.

„Visi suprantame, koks didelis yra tokios valstybės kaip Rusija vadovo vaidmuo ir atsakomybė, ir kaip svarbu, kad Rusijos piliečiai pasitikėtų savo vadovu, nes tai būtina efektyvaus prezidento darbo sąlyga ir stabilumo garantas“,  - pridūrė V. Putinas.

Rusijos prezidentas televizijos eteryje pasirodė likus dviems dienoms iki rinkimų. Rytoj bet kokia agitacija jau bus draudžiama.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras