Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusai savo naują „carą“ rinko nedemokratiškai

2008 03 03

Vienintelė Rusijos prezidento rinkimus stebėjusi Vakarų atstovų grupė iš „Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos“ pareiškė, kad balsavimas neatitiko demokratinių reikalavimų, skelbia BBC.

Apie rinkimų nedemokratiškumą kalba ne tik rinkimų stebėtojai, bet ir prezidentu tapusio pirmojo vicepremjero Dmitrijaus Medvedevo konkurentai. Komunistų kandidatas Genadijus Ziuganovas teigia teisybės ieškosiantis teisme. Teigiama, kad žmonės buvo prievarta verčiami balsuoti, netrūko ir kitų grubių pažeidimų. Tiesa, Kremlius kaltinimus neigia, tačiau kitokios jo pozicijos vargu ar galima tikėtis. Juk ir sovietiniais laikais liaudies atstovų rinkimai visada būdavo „demokratiški“, o žmonės juose balsuodavo „savanoriškai“. Panašūs pažeidimai buvo užfiksuoti ir gruodžio mėnesį vykusiuose Dūmos rinkimuose.

Suskaičiavus beveik visus balsus, Rusijos centrinė rinkimų komisija teigia, kad D. Medvedevas surinko 70,23 proc. balsų. D. Medvedevas teigia sieksiąs dirbti „efektyviame tandeme“ su ministru pirmininku netrukus tapsiančiu V. Putinu.

Rinkimus Rusijoje stebėjo vos 300 atstovų iš Vakarų. Reikia turėti omenyje, kad iš viso Rusijoje buvo įrengtos net 96 tūkst. rinkiminių apylinkių. „Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos“ atstovai, susidūrę su Kremliaus daromomis kliūtimis, apskritai atsisakė minties stebėti Rusijos prezidento rinkimų procesą, kuris labiau priminė „caro Vladimiro“ valios patvirtinimą ir paramos už jo 8 prezidentavimo metus išreiškimą, o ne demokratiškas varžytines dėl galimybės tapti šalies prezidentu.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras