Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kas seks po D. Medvedevo pergalės?

2008 03 06

V. Putino palaikomo kandidato D. Medvedevo pergalė garantuota, bet kas toliau? Rusijos rinkėjai kovo 2 dieną skubėjo balsuoti už naują prezidentą, kuriam Vladimiras Putinas perleido teises į Kremlių, rūpestingai pasirinko jį, kad paveldėtų pareigas. Tai ilgametis kolega Dmitrijus Medvedevas.

Putino palaikomas D. Medvedevas buvo žiniasklaidos dėmesio centre, laidose su mažiau žinomais oponentais pasirodydavo kaip garantuotas laimėtojas.

Šie prezidento rinkimai Rusijoje žymi politinį pasikeitimą, kuris gali pastūmėti didžiulę, naftos turtingą šalį į politikos netikrumo laikus. Po aštuonerių metų, per kuriuos Rusija, valdoma pastovios, dažnai tvirtos V. Putino rankos, darėsi turtingesnė ir įtakingesnė, niekas šalyje negali būti tikras dėl to, kas bus toliau.

V. Putinas davė suprasti, kad jis taps ministru pirmininku, o D. Medvedevas gaus tarnybą Kremliuje, ir jie kartu dirbs ateinančius metus. V. Putinas jau išdėstė ambicingą Rusijos darbotvarkę, besitęsiančią iki 2020–ųjų, o D. Medvedevas žadėjo ištikimybę „Putino planui“.

D. Medvedevas džiaugėsi nuolatiniu valstybės dominuojamos Rusijos žiniasklaidos dėmesiu per mėnesius iki rinkimų. Kiekvienas jo kaip pirmojo premjero pavaduotojo žingsnis, tarp kurių – vizitas į Serbiją, mirgėjo televizijoje ir laikraščiuose.

Jo trys sąlyginai nepopuliarūs oponentai sunkiai įstengė varžytis. Tai Liberalų partijos atstovas Andrejus Bogdanovas, matomas kaip Kremliaus kūrinys; Vladimiras Žirinovskis, nacionalistas, vadovas be autoriteto, pasitelkęs sąmoningai šokiruojančią retoriką; ir Komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas.

Taigi kiti kandidatai nei rinkėjų, nei analitikų nebuvo laikomi rimtais varžovais. Nuoširdžiausias iš kandidatų buvęs ministras pirmininkas Michailas Kasjanovas apkaltintas parašų klastojimu ir išmestas iš kovos.

Net prieš prasidedant balsavimui rinkimų kampanija buvo griežtai kritikuojama, nes procesas labiau priminė surežisuotą karūnavimą, o ne kovą dėl balsų.

Per apklausas prieš rinkimus labiausiai domėtasi, kiek rinkėjų dalyvaus. Kremlius suinteresuotas sudaryti demokratinio politinio dalyvavimo įspūdį, kuris apsaugotų Rusiją nuo kritikos. Regioninė valdžia nori parodyti lojalumą Maskvai.

Tarptautiniai rinkimų stebėtojai ketino negausiai dalyvauti rinkimuose. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija nusprendė boikotuoti rinkimus po konfliktų su rusų pareigūnais dėl stebėtojų skaičiaus ir buvimo šalyje trukmės. Organizacija praneša, kad rusų apribojimai jų darbą darytų neįmanomą.

Pagal 2008 m. kovo 2 d. ,,Los Angeles Times“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras