Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Michail Gasparov. M. Saakašvilis gavo iš V. Putino svarbų pažadą

2008 03 07

Vasario 21 d., NVS viršūnių neformalaus susitikimo išvakarėse, Pamaskvėje susitiko Vladimiras Putinas ir Michailas Saakašvilis. Šias aukščiausio lygio derybas inicijavo V. Putinas. Susitikimas įvyko jo rezidencijoje Novo Ogariovo gyvenvietėje. Rusijos prezidentas pradėjo nuo to, kad Kremlius „atsižvelgė“ į M. Saakašvilio padarytą pareiškimą, jog Tbilisis nusiteikęs plėtoti dialogą su Maskva. „Mes, savo ruožtu, pasistengsime elgtis taip pat“, – pabrėžė V. Putinas. Pasak Gruzijos prezidento, dviem šalims pašalinus praeities neaiškumus, „reikėtų užmegzti gerus santykius“.

Po tokios diplomatinės įžangos prasidėjo kalbos apie esmines problemas. Pirmiausia buvo paminėtas Gruzijos ketinimas įstoti į NATO. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, V. Putinas pritarė nusistovėjusiai pozicijai, kad „šiam žingsniui Rusija nemato realesnių priežasčių“, o be to, išsamiau paaiškino, kokių toks žingsnis galėtų turėti pasekmių, „taip pat Rusijos ir Gruzijos santykių atžvilgiu“.

Anot S. Lavrovo, toliau buvo kalbėta apie Gruzijos, Pietų Osetijos ir Abchazijos konfliktus. Novo Ogariovo susitikime dalyvavęs Gruzijos užsienio reikalų ministras Davidas Bakradzė pranešė, kad Rusija patikino Gruziją nepripažinsianti Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybės.

S. Lavrovas reziumavo: „Derybų metu pavyko susitarti dėl tolesnių žingsnių normalizuojant mūsų santykius.“ M. Saakašvilis, išreiškęs viltį, kad V. Putinas taps ministru pirmininku, pasiūlė jam su vienu pirmųjų vizitų apsilankyti Gruzijoje.

Pagal 2008 m. vasario 22 d. „Утро.ру“ parengė Geopolitinių studijų centras


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras