Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Po rinkimų Amerikos laukia rimti pokyčiai (3)

Komentarai:

Rolandas Tucas, 2008 03 25 16:56
Remiu JAV vadovaujamas NATO šalių operacijas Afganistane, Irake ir dar bet kur. Gal JAV uzsienio politika ir nėra ideali (akla parama Izraeliui, Gruzijai, pataikavimas Saudo Arabijos ir i ja panasiems rezimams), taciau ši šalis pasauliui nusipelnė žymiai daugiau, nei bet kuri kita. Žinoma, norėtusi griežtesnės JAV pozicijos tokių rėžimų, kaip Kinija, Rusija, saudo Arabija, Š.Korėja atžvilgiu. JAV politikams gal kiek ir trūksta tos drąsos, kuri buvo vadovaujant visų laikų (bent jau XX ir XXI a.) geriausiam JAV prezidentui R.Reiganui. Viliuosi, kad būsimasis JAV prezidentas respublikonas McCain (tikiuosi, kad jis juo tikrai taps) garbingai tes teisinga JAV politika nedemokratiškų rėžimų atžvilgiu. Centristiniu paziuru demokrate H.Clinton yra geresne kandidatura nei socialistas Obama. Jei Obama taptu JAV prezidentu (tikiuosi, kad to tikrai nebus), butu tikra nelaime ne tik JAV (del patikuniškos Obamos pozicijos įvairių pasaulio rėžimų atžvilgiu, smuktu salies itaka ir prestižas užsienyje, Obamos socialistinės-populistinės idejos dar labiau nusmukdytu jau dabar krizėje atsidūrusį JAV ūkį), kartu tai būtų labai nenaudinga ir tokioms šalims, kaip Lietuva. Tačiau kad Obama taptų kandidatu į JAV prezidentus nuo Demokratų partijos būtų tikrai neblogai. Tai gerokai padidintų respublikono McCain šansus lapkritį tapti JAV prezidentu. Mat uz socialistą Obamą tikrai nebalsuos net dalis centristinio ir desiniojo sparno demokratu. Greiciausiai pastarieji is viso nedalyvaus rinkimuose arba savo balsus atiduos liberaliajam respublikonui McCain. O pries McCainą purkstavusiems konservatyviesiems respublikonams, buvusiems Hukabe remejams, tikrai nekils noras balsuoti uz Obama... O uz Clinton dalis jų gal ir prabalsuotų.
Rolandas Tucas

Tačiau, 2008 03 15 15:33
tai tik rinkiminė retorika: pilsi ant Rusijos - greičiau išrinks... Po rinkimų vėl viskas stosis į savo vėžes.

bet, 2008 03 13 13:37
makeinas zadejo ismesti rusija is g8, o obama, lygindamas tekstus galetum pagalvot, kad dvi mergaites konkuruoja

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras