Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija ruošiasi pripažinti Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę (1)

2008 03 12

„Kommersant“ rašo, jog praėjusią savaitę Kremlius žengė pirmą žingsnį pripažįstant dviejų Gruzijos autonominių respublikų - Pietų Osetijos ir Abchazijos - nepriklausomybę. Jau netrukus galime sulaukti šio plano tęsinio.

Praėjusį penktadienį Rusija panaikino sankcijas Abchazijai, kaip sudėtinei Gruzijos daliai, ir atnaujino ekonominius ryšius su ja valstybiniu lygiu.

Anot „Kommerant“, tai pirmoji iš Rusijos priemonių, kurios buvo suplanuotos dar gruodį kaip atsakas į Kosovo vienašališkai paskelbtą nepriklausomybę. Manoma, jog minėtame plane yra ir Rusijos diplomatinės misijos įsteigimas Abchazijoje ir politinio patarėjo taikdariams Pietų Osetijoje paskyrimas.

Neseniai Kremlius sulaukė bendro kreipimosi iš Pietų Osetijos ir Abchazijos prezidentų, kuriame reiškiamas rūpestis dėl Gruzijos siekių tapti NATO nare. Rusija, ko gero, šiuo dokumentų apsidraustų, jei Gruzija būtų pakviesta prisijungti prie Aljanso.

Jau balandį Aljanso viršūnių susitikime Bukarešte gali paaiškėti, jog Gruzija kviečiama prisijungti prie NATO narystės veiksmų plano. Tokiu atveju Rusija tikriausiai siektų kompensacijos ir žengtų likusius žingsnius pripažįstant nuo Gruzijos siekiančias atsiskirti respublikas kaip tautines valstybes.

Akivaizdu, jog Maskva taip siekia priversti Gruziją pamąstyti dukart prieš stojant į NATO. Kremlius nori priversti Gruziją rinktis tarp teritorinio vientisumo ir narystės Aljanse. Moldova, kuriai panaši dilema kilo jau anksčiau, atsisakė pretenzijų tapti NATO nare tam, kad išlaikytų prorusišką Padniestrės regioną savo sudėtyje.

Gruzija nuo pat nepriklausomybės atkūrimo kaltina Rusiją remiant abchazų ir Pietų Osetijos gyventojų separatistinius judėjimus.

Daug priekaištų kliūva vadinamiesiems Rusijos taikdariams, dislokuotiems šių respublikų teritorijoje. Dauguma Abchazijos ir Pietų Osetijos gyventojų turi Rusijos pilietybę, todėl regionų vadovai reiškia prieraišumą Kremliui.

Po to, kai nepriklausomybę paskelbė Kosovo provincija, autonominė Abchazijos sritis pažadėjo kreiptis į Rusiją, kitas Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis ir Jungtinių tautų (JTO) organizaciją su prašymu pripažinti jos nepriklausomybę.

http://www.balsas.lt/


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras