Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kas laimėjo Irake? (5)

Komentarai:

Andrius, 2008 03 17 18:35
Čėčėnai teroristai ir nepriklausomybės jie niekada negaus, nes čėčėnų neprilausomybės rėmimas reikštų terorizmo rėmimą, o tai niekam į naudą neišeitų. Geriau žiekim ne kitų problemų, o mūsų problemų su žydais.

GEDIMINAS, 2008 03 16 23:04
To heh- mano nuomone reikia atskirti politiką, ypatingai paremtą smurtu iš Kinijos šalies ir sportą (olimpiadą)
To minardis- sutinku Čėčėniją reikia irgi paremti, nors galvoju čia truputį kitas atvejis nei Lietuva ir Tibetas ,kaip žinome Rusija turi daug įvairių tautų savo sudėtyje, todėl jei kiekviena norėtų atsiskirti tai būtų ypatingai sunku geopolitinė krizė visame tame regione,tačiau iš esmės sutinku, kad teisiškai įrodžiusi ir įgyjanti tarptautinį pripažinimą Čėčėnija ,turi teisės siekti nepriklausomybės, tačiau ją reikia teisiškai pagrįsti ,kaip mes pagrindėme (neteisėta okupacija iš SSRS šalies)

minardis, 2008 03 16 21:35
Na o man gėda už Lietuvos valdžią,jog šie nepripažįsta Čečėnijos.Ką šiuo atveju daryti ?

heh, 2008 03 16 16:11
bet kai krepšininkai parveš medalius - švesi? :))

GEDIMINAS DĖL TIBETO, 2008 03 16 14:53
Remiu tibetiečius ir Tibetą ir raginu visus neabejingus žmones paremti Tibetą bent morališkai, juk turime juos suprasti, nes žinome iš patirties kas yra SSRS okupacija ir tautos kankinimas, esme Tibetas panašus į Lietuvą, todėl linkiu jiems išsivaduoti iš okupanto Kinijos. Gėda už Lietuvos valstybės aukščiausius vadovus, kurie tikriausia iš bailumo dėl Kinijos jėgos tyli, o kai mums reikėjo tarptautinio pripažinimo tai visi nuo valdžios iki paprastų piliečių laukėme ,o dabar kai reikia padėti kitiems tai 'į krūmus' ??? Juk ir mes be tarptautinio pripažinimo, paramos tikriausia būtume buvę pasmerkti su savo nepriklausomybe paskelbimu, o juk pirmas pripažinimas, gera žinia iš Islandijos atėjo tik vasario 11 dieną, mus parėmė, tad paremkime ir kitus.
Tebūnie Tibetas nepriklausoma valstybė !!!
Džiugina tik tai, kad JAV valstybės sekretorė Kondoliza Rais paragino Kinijos valdžią elgtis santūriai, stengiantis įveikti dabartinę politinę krizę Tibeto autonominiame rajone ir pasakė yra sunerimusi dėl smurto Tibete.
Tai galingiausios planetos valstybės įtakingas žodis.


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras