Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio pareiškimas (20)

2008 03 18

Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio

Pareiškimas

Dėl antilietuviškų veiksmų Kovo 11-ąją

Kai LTV parodė Lietuvos nepriklausomybės dienos išniekinimą pusgalvių ir provokatorių demonstracijoje Kovo 11-ąją, praėjusios penkios politinio nedarbo dienos tapo visai nesuprantamos. Tai buvo ypatingu pasirinktu metu gerai organizuota akcija. Rusijoj kaip tik užvesta triukšminga antilietuviška kampanija dėl neva dabar Vilniuje išniekintų žydų kapinių, nors už didžiuosius jų sunaikinimus atsakinga SSRS ir jos tesėja Rusija. Dėl ginčijamo ir dar sykį tiriamo žemės sklypelio nemalonių interpretacijų turime ir iš JAV. Dar beveik sutampa latvių karo veteranų, kurie kovojo prieš Rytų okupantą, deja, SS dalinio pavadinimu, tradicinis renginys ir kai kam nelemtoji Lietuvos Kovo 11-oji, paties JAV Kongreso 2000 m. vertinimu, išardžiusi SSRS. Geresnio ir vaisingesnio keršto nesugalvosi, negu būrys bernų vienodais veidais, vadinančių save „lietūviais“ ir šūkaujančių prieš žydus vokiškai. Kodėl? – ogi kad Vakarų televizijose nereiktų nė vertimo. Rusijoje taipogi.

Kadaise sukurtasis Mindaugas Murza, kurio dvasios vadovu buvo KGB aukštesnis karininkas, nepasiteisino. Dabar surengta netikėtai ir efektingai. Sostinė, valstybės šventė.

Siūlau ir vertinti valstybės, o ne besiteisinančios miesto policijos lygmeniu. Teisintis turėtų VRM, tokią dieną nepasirengusi ekscesams. Ką būtų reiškę po kelių minučių sustabdyti, užtvėrus prospektą, „nesankcionuotą“ trispalvės niekinimą ir Nepriklausomybės diskreditavimą? Ką veikė VSD, kad neperspėjo? Čia tektų tirti ir ankstesnį įstaigos laikotarpį, kai jos vadovo KGB rezervo karininko A.Pociaus įsakymu buvo panaikintas būtent Vilniaus teritorinis padalinys. Sudėtingiausias regionas – tad gal todėl?

Tegul šias negalias imasi tirti Valstybės gynimo taryba, nes žala būtent valstybei gali pasirodyti didžiulė.

Vytautas Landsbergis,
buvęs aukščiausias valstybės pareigūnas

Vilnius,
2008 kovo 16

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 20)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (196)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (145)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras