Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  G. W. Bushas siunčia pasiūlymą V. Putinui (1)

2008 03 21

Pirmadienį (kovo 17 d.) Vladimiras Putinas patvirtino gavęs privatų pasiūlymą iš JAV prezidento G. W.  Busho, kuriame kalbama apie sėkmingą strateginių abiejų šalių santykių raidos perspektyvą. Pasak V. Putino, laiškas gautas iš JAV prezidento, yra „labai rimtas dokumentas“.

Akivaizdu, kad prieš baigdamas kadenciją G. W.  Bushas stengiasi užtvirtinti ramesnius santykius su Rusija. Valstybės sekretorė Condoleezza Rice teigė, kad G. W.  Busho laiškas V. Putinui yra bandymas pamatuoti Kremliaus siekį formalizuoti bendradarbiavimą tose srityse, kur sutarimas tarp abiejų šalių jau yra pasiektas arba beveik pasiektas. Taip pat laišku siekta paspausti Rusiją derėtis ir tais klausimais, kuriais nesutariama.

Šio laiško detalės nėra viešai paskelbtos.

Po susitikimo su Rusijos vyriausybės atstovais gynybos sekretorius Robertas Gatesas pabrėžė, kad sutarimas su Maskva dėl priešraketinės gynybos dislokavimo Europoje gali būti pasiektas iki G. W.  Busho kadencijos pabaigos.

Susitikime buvo aptartos sritys, kur Rusija su JAV glaudžiai bendradarbiauja arba gali pasiekti susitarimą, t. y. kova su terorizmu, branduolinio ginklo neplatinimo klausimas ir prekyba.

Nors V. Putinas teigė, kad pasiekus sutarimą svarbiais klausimais būtų teigiamas postūmis šalių santykiuose, tačiau perspėjo, kad egzistuoja problemos, kurios privalo būti svarstomos. Tuo tarpu Dmitrijus Medvedevas išreiškė susirūpinimą dėl JAV priešraketinės gynybos planų, nors kartu pažymėjo būtinybę išlaikyti  Rusijos ir JAV santykių tęstinumą. Šis susitikimas jam buvo pirmosios aukšto lygio saugumo derybos su amerikiečiais po to, kai buvo išrinktas Rusijos prezidentu.

Pagal 2008 m. kovo 18 d. „The New York Times“ informaciją parengė Kristina Puleikytė


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras