Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija siunčia pagalbą Kosovo serbams (2)

2008 04 03

Pirmasis Rusijos humanitarinės pagalbos lėktuvas atvyko į Belgradą. Jis skirtas serbų mažumai Kosove.

Paramos skrydžiai buvo užsakyti prezidento Vladimiro Putino, kai serbų vyriausybė paprašė maisto, vaistų ir medicininės įrangos. Paramą paskirstys serbų Raudonasis Kryžius.

Rusija intensyviai remia Serbiją ir šios šalies pasipriešinimą Kosovo nepriklausomybės deklaracijai. 90 proc. provincijos gyventojų yra etniniai albanai.

„Lėktuvas išskrido šį rytą 9.00 val. (5.00 val. Grinvičo vidutiniu laiku) į Belgradą su 40 tonų humanitarinės pagalbos, tarp kurios buvo ir vaikų maisto. Visa tai skirta serbams Kosove“, – sakė Rusijos nepaprastųjų padėčių ministrė Veronika Smolskaja. Pasak jos, planuojama daugiau skrydžių su iš viso 140 tonų humanitarinės paramos.

Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir daugumai Europos šalių pripažinus Kosovo nepriklausomybę, Rusija tokiam žingsniui nepritarė. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija neleis Kosovui tapti Jungtinių Tautų nariu.

Kalbėdamas žemesniuosiuose Rusijos parlamento rūmuose, S. Lavrovas pabrėžė, kad Rusija panaudos visą savo galią kaip nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė, kad blokuotų Kosovo prisijungimą. „Rusija negali leisti Kosovui tapti visaverčiu Jungtinių Tautų nariu“, – S. Lavrovą cituoja naujienų agentūra „Tass“. – Mes padarėme ir darome viską, ką galime, kad nuverstume nuo bėgių greitą ir platų Kosovo nepriklausomybės pripažinimą“.

Pagal 2008 m. balandžio 2 d. „BBC Europe“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras