Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Amerikiečiai mano, kad JAV eina neteisingu keliu

2008 04 10

Remiantis paskutine „The New York Times“ daryta apklausa, amerikiečiai labiau negu bet kada nepatenkinti savo šalies pasirinkta politikos ir ekonomikos kryptimi. Net 81 proc. respondentų teigė, kad reikalai labai rimtai pakrypo į blogąją pusę. Prieš metus taip sakė 69 proc. ir 35 proc. 2002 metų pradžioje.

Nors viešoji nuomonė ir nuotaika prastėja nuo karo Irake pradžios, ji ypač pablogėjo per kelis paskutinius mėnesius, per kuriuos ekonomika išgyvena nuosmukį. Dabar beveik visi bendrai sutaria, kad šalis susiduria su rimtomis problemomis.

Dauguma beveik visų demografinių ir politinių grupių atstovų – demokratų ir respublikonų, vyrų ir moterų, miesto ir kaimo vietovių gyventojų, tų, kurie baigė koledžą, ir baigusių tik vidurinę mokyklą – sako, kad Jungtinės Amerikos Valstijos eina neteisinga kryptimi. 78 proc. respondentų teigia, kad šalies padėtis yra blogesnė negu prieš penkerius metus, ir tik 4 proc. – kad geresnė.

Nepasitenkinimas yra ypač ryškus ir stebinantis, nes viešoji nuomonė paprastai būna išskirtinai neigiama praėjus keletui mėnesių ar net metų po ekonomikos nuosmukio, o ne jo pradžioje. Tačiau jau šiandien amerikiečiai yra labai susirūpinę dėl savo šalies, nors dauguma mano, kad jų finansinė padėtis vis dar pakankamai gera.

Tik 21 proc. respondentų sakė, kad apskritai ekonomikos padėtis yra gera. Tai mažiausias taip manančiųjų skaičius nuo 1992 metų pabaigos, kai nuosmukis buvo prasidėjęs 1990 metų vasarą ir išsilaikęs ilgiau negu metus. Naujausioje apklausoje du iš trijų žmonių mano, kad dabar yra ekonomikos nuosmukis.

Nepasitenkinimas nepalankus respublikonams per šių metų rinkimus, ypač dėl prezidento G. W. Busho nepopuliarumo. Tik 28 proc. respondentų pritaria jo veiksmams. Šis skaičius nedaug tepasikeitė nuo praeitos vasaros. Antra vertus, demokratai, kontroliavę Senatą nuo praeitų metų, rizikuoja, kad nepatenkinti rinkėjai nubaus einančius pareigas Kongrese.

Ir nors tiek H. R. Clinton, tiek B. Obama dėl kai kurių ekonomikos problemų kaltino prekybą su kitomis šalimis, amerikiečiai tą prekybą remia. Net 58 proc. laiko ją gera ekonomikai ir 32 proc. – bloga.

Pagal 2008 m. balandžio 4 d. „The New York Times“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras