Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kontroliuos regionus

2008 04 14

„Nezavisimaja gazeta“ įspėja apie V. Putino siekius savo rankose išlaikyti įtaką gubernatoriams:

„Rusijos vyriausybė nurodė Regionų plėtros ministerijai sukurti sistemą, pagal kurią būtų vertinamas regioninės valdžios struktūrų darbas. Ministerijos vadovas, artimas prezidento Vladimiro Putino bendražygis Dmitrijus Kozakas pareiškė, kad vyriausybė sieks išaiškinti probleminius regionus, kurių vadovai dirba neefektyviai.

Posto kol kas dar nepalikęs V. Putinas yra visagalis gubernatorių skyrimo ir atleidimo klausimais. Tačiau ir perleidęs postą Dmitrijui Medvedevui jis tokios privilegijos neatsisakys. Nors formaliai naujasis prezidentas išlaikys šią funkciją, regionų vadovu – gubernatorių tinkamumą lems kasmetiniai vyriausybės sudaryti reitingai. Tad gubernatorių likimas toliau liks V. Putino rankose, nes neabejojama, kad jis taps šalies ministru pirmininku.

Iki šiol gubernatorių veiklą tikrino Rusijos prezidento administracija, kuriai gubernatoriai turėdavo kasmet teikti ataskaitas apie savo darbo rezultatus. Dabar šią praktiką perims vyriausybė. Tačiau nuo pat regionų „tikrinimo“ įsigalėjimo 2007 metais Rusijoje niekas neabejoja, kad minėtas vertinimas – tik pretekstas pašalinti iš posto V. Putinui neįtikusį gubernatorių ir pakeisti jį „savu“ žmogumi. Rusijos politologai pažymi tik vieną šio sprendimo ypatumą: V. Putino prezidentavimo metu kurta prezidentui palanki „valdžios vertikalė“, o dabar akivaizdžiai kuriama asmeninė V. Putino valdžios sistema. Tai siejama su jo baime, kad prezidentu tapęs D. Medvedevas nepradėtų formuoti savo komandos ir netaptų pernelyg nepriklausomas nuo V. Putino.“


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras