Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Jurijus Simonianas. Tbilisis išgirdo S. Lavrovo grasinimus

2008 04 15

Rusijos ir Gruzijos santykiai ir vėl kaista. Balandžio 8 d. radijo „Echo Мoskvy“ eteryje RF URM vadovas Sergejus Lavrovas pareiškė: „Daugiau nei pusė Ukrainos gyventojų, t. y. apie 70 proc., pasisako prieš prisijungimą prie NATO. O Abchazija ir Pietų Osetija nenori nė girdėti, kad Gruzija galėtų tapti Aljanso nare, kad jas, prisidengdama NATO skėčiu, varytų į savo glėbį“.

Pasak S. Lavrovo, NATO lyderiai patys sau prieštarauja: anksčiau jie teigė, kad NATO narystės klausimą turi spręsti Gruzijos ir Ukrainos gyventojai, o per vadovų susitikimą Bukarešte paskelbė, kad šios šalys prisijungs prie Aljanso. „Dėsime visas pastangas, kad užkirstume kelią Ukrainos ir Gruzijos narystei, kitaip neišvengiama pasekmė būtų ta, kad pašlytų mūsų santykiai tiek su Aljansu, tiek su kaimyninėmis šalimis“, – sakė Sergejus Lavrovas.

Tbilisis išgirdo Rusijos ministro pareiškimą. Kaip pasisekė sužinoti „Nezavisemaja gazeta“, Gruzijos URM rengia notą. „Jos tonas būtų griežtas“, – pranešė šaltinis iš Gruzijos URM. Parlamento užsienio ryšių komiteto vadovas Konstantinas Gabašvilis laikraščiui „Nezavisemaja gazeta“ pabrėžė:  „Gruzija padarytų viską, kad taptų NATO nare. Lavrovo pasisakymai parodė, kad elgiamės teisingai <...> ir kad turime pasirūpinti savo saugumu, nes mūsų kaimyninė valstybė laikosi radikalios ideologijos“.

Ką Rusija galėtų padaryti siekdama neleisti Ukrainai ir Gruzijai įstoti į NATO? Į šį „Nezavisemaja gazeta“ pateiktą klausimą atsakė Paryžiaus „Foreign Police“ leidinio rusų kalba kuratorius politologas Arno Diubjenas, NVS instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Žarichinas iš Maskvos, „Laisvės“ radijo ekspertas karo klausimais Koba Liklikadzė iš Tbilisio ir Politinių tyrimų ir konfliktų nagrinėjimo centro direktorius Michailas Pogrebinskis iš Kijevo.

Pagal 2008 m. balandžio 10 d. „Независимая газета“ parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras