Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Bulgarijoje „bronzinis karys“ stovi tvirtai (6)

Komentarai:

Vytautas Zielys, 2008 05 01 11:58
Sveiki, idomus, pamokantis straipsnis, nuteikiantis nemaloniai ir kvailai - nejau, mes, ES pilieciai priimame i savo sajunga tokius "nenaudelius"? Povilai, parasyk straipsni apie tai, kaip imanoma atsisakyti kai kuriu ES partneriu.
Vytautas Zielys

apzvalga, 2008 04 22 17:18
Uztenka paskaityt EUobserver, kad suprastum - Briuselis nusivyle, kad prieme bulgarus avansu. Dabar Bulgarija neskuba su vidaus reformom. Gal is cia ir Europarlamento abejones del tolesnes ES pletros. Manau, jei bulgarai daugiau demesio skirtu reformoms savo salyje, ju pragmatiska uzsienio politika niekam labai neuzkliutu.

skaitytojas, 2008 04 22 01:08
Idomiai; mano atzvilgiu tokia lanksti pozicija, kai is vienos puses galima pasiremti gerais santykiais su Rusija, o is kitos buvimu ir aktyviu dalyvavimu NATO ir ES, charakterizuoja valstybe ir ypac jos diplomatija is teigiamos puses. Paprasciausiai vykdoma RealPolitik. Prognozuoju kad bulgarams tai iseis tik i nauda.

studentas, 2008 04 21 23:59
Geras straipsnis, paremtas ivairiapuse informacija. taciau isvada nelabai aiski - laviruoja ir tiek? taciau energetiniai projektai tai ne siaip laviravimas kaip su Kosovo pripazinimu, o tures ilgalaike itaka. Noretusi ishsamiau pabaigti kur link tai veda.

2, 2008 04 21 23:04
Panašu,kad Bulgarija matomai blogiausiai tvarkoma ES valstybė. Bulgarai net nepajėgia susidoroti su organizuotų nusikalstamumu siaučiančiu Bulgarijoje, o ką jau kalbėti apie kitų problemų sprendimą. Matomai jie planuoja būti ES išlaikytiniais, o jei tai nepavyks -planuoja persimesti prie Rusijos.

1, 2008 04 21 16:12
na dabar aišku,kad ES paskubėjo į savo gretas priimti Bulgariją. Ryškiai skubotas žingsnis. Labai įdomu dėl paminklų soveitų kariams - juk Bulgarija 2 pasaulinio karo metu buvo Vokietijos sąjungininkė.Ir žinoma nepatyrė tokio kaip Mažosios Lietuvos genocido nuo iš raduonosios armijos pusės. Tada paminklų sovvietų kariams nebutų.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras