Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  JAV prezidento rinkimai: kokių pokyčių tikėtis santykiuose su Rusija? (1)

Komentarai:

Rolandas, 2008 05 07 11:12
Demokrate H.Clinton delegatu skaiciumi siandien jau gerokai atsilieka nuo B.Obamos. Jei reiketu gerokai pasitempti. Taciau galimybiu tam tikrai nedaug. Taip, pries pora savaiciu ji laimejo pirminius demokratu rinkimus Pensilvanijoje, siandien labai menka persvara iveike Obama Indianoje. Taciau Obama zymiai didesniu skirtumu laimejo pirminius rinkimus S.Karolinoje. Taip, teoriskai sancu jai dar yra. Taciau tik teoriskai. Gal jai (H.Clinton) vel pasiseks nezymia persvara iveikti Obama sio men 13 d. vyksianciuose pirminiuose rinkimuose Vakaru Virdzinijoje, gal dar Kentukio valstijoje. Cia ji turi tokiu galimybiu (anksciau ji laimejo kaimyninese valstijose Tenesyje, Ilinojuje, Indianoje (bet jai nepasiseke Virdzinijoje)). taciau JAV vidurio ir SV valstijose (Oregone, Montanoje, Pietu Dakotoje) jos galimybes labai menkos (kaimyninese Vasingtono, Idaho, Vajomingo, Siaures Dakotos ir kt valstijose) laimejo B.Obama. Tiesa, sios retai apgyventos valstijos B.Obamai delegatu duos nedaug. taciau demokratai, skirtingai nei respublikonai, pirminiuose rinkimuose taiko daug pazangesne ir demokratiskesne proporcine rinkimu sistema (respublikonai - mazoritarine). Tad Obamos pralaimejimo atveju Vakaru Virdzinijoje bei Kentukyje, Obama taip pat proporcingai gaus delegetu. O Clinton persvara siose valstijose tikrai turetu buti labai nedidele (siandienos Indianos pavyzdys). Tiesa, dar Puerto Riko teritorija, taciau ji ne daug ka keis.
Taigi, pasveikinkime McCain su pergale. Na, gal "nepersokus per upeli nereikia sakyti "op", taciau sancu tapti JAV prezidentu Mccain turi daugiausia. Ir JAV, ir pasauliui, ir musu Lietuvai respublikono pergale (zinoma, ne tokio, kaip Hukabee) yra zymiai geresnis variantas nei demokrato. Reikia testi Dz.Buso uzsienio politika. Butu didziule kalida staiga pasitraukti is Irako, nuoladziauti kitoms pasaulio diktaturoms (S.Korejai, Kinijai, Rusijai ir pan.). Respublikonas McCain tam labiausiai ir tinka. Dar daugiau, jis pazadejo buti zymiai grieztesniu uz Busa santykiuose su tokiomis salimis, kaip Rusija ir pan. McCain vidaus politikoje bus zymiai liberalesnis uz konservatyvuji Busa (uz ka ji labai kritikuoja puritoniskasis kelrikalinis respublikonu sparnas). Labai tiketina, kad ir ekonomikoje McCain laikysis pakankamai liberalios, laisvos rinkos reformoms palankios pozicijos. Taigi ir mas, lietuviai, pirmiausia turetume buti suinteresuoti MCCain pergale.
Rolandas Tučas

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras