Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Popiežiaus apsilankymas JAV

2008 04 26

Tvirtas, bet šiltas Benediktas XVI užmezgė ryšį su Amerikos katalikais.

Pasitaikė vienas iš keleto momentų be scenarijaus per visą viešnagės savaitę. Giedant paskutinę psalmę popiežiaus laikomose šeštadienio mišiose Niujorko istorinėje Šv. Patriko katedroje, popiežius Benediktas XVI pasakė: „Aš padarysiu viską, kas įmanoma, kad tapčiau tikru Petro įpėdiniu. Jis buvo klaidas ir nuodėmes darantis žmogus, bet išliko visos Bažnyčios kertine uola.“ Taip pontifikas kalbėjo su savo vokišku akcentu, lėtai ir apgalvotai. Šis momentas atkreipė dėmesį ne tik pirmose eilėse sėdėjusių žurnalistų, nes toks ekspromtas kaip šis pasitaiko retai.

Minėti žodžiai buvo pontifiko pamokslo papildymas, per kurį popiežius kalbėjo apie Amerikos Bažnyčią prieš šešerius metus sukrėtusius seksualinės prievartos skandalus. Visgi, palyginti su pirmtakais, Benediktas XVI stokoja charizmos. Tačiau tas paviršutiniško patrauklumo stygius netgi padarė teigiamą įspūdį amerikiečiams. Popiežiaus siekis – sugrąžinti amerikiečių pasitikėjimą Romos katalikų bažnyčia.

Nuo jo išrinkimo dienos prieš trejus metus bažnyčios stebėtojai jį vadino pereinamuoju popiežiumi ypač dėl jo amžiaus (išrinkimo dieną jam buvo 78 metai). Taip pat todėl, kad jis, žvelgiant iš šalies, neturėjo lyderiui būdingų savybių, kad tęstų Jono Pauliaus pradėtus darbus, paremtus globaliais ryšiais ir politiniu įsitraukimu.

Benediktui iš tikrųjų buvo sunkių momentų. Pavyzdžiui, 2006 metais savo kalboje jis pacitavo XIV a. krikščionių imperatorių, teigusį, kad islamo šaknys yra „blogis ir nežmoniškumas“.

Apibendrinti popiežiaus vizitą Amerikoje galima jo paties žodžiais: „Reikalai nėra tokie, kokie turėtų būti, visiems reikia stengtis padaryti kuo daugiau“.

Pagal 2008 m. balandžio 21 d. „Newsweek“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras