Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ne NATO narė šaukiasi Aljanso pagalbos (12)

Komentarai:

ed, 2008 05 19 23:29
kiek galima?... nejaugi reikia tų konfliktų? nejaugi reikia kurstyti tą nesantaiką, nejau reikia provokuoti? nejaugi tikrai žmonėms vis dar reikia karo?..
kur ta sumauta demokratija kai jos reikia?
ar liaudis nori to kas vyksta dabar?
eilinį kartą matom, kaip žaidža aukštesnieji, o kenčia paprasti eiliniai žmonės.
siutina tokie dalykai.. nejaugi jie nesimokė istorijos? kam tie karai galų gale??? juk iš esmės - kiek žmogui tereikia? savo kampo, mylimos žmonos, gražių vaikų ir normalaus darbo atlygio. viskas... argi paprastiem žmonėm rūpi kas kam ir kada priklausė, kur kas turi gyvent, kas ką turi valdyt, kieno įtakos sferai priklauso viena ar kita teritorija?.. o kam visa tai apskritai?? koks skirtumas galų gale? ar tie žmonės laimingesni nuo šitų nesąmonių? argi jie nemato kad dėl to kenčia kiti? argi jie visiškai apakę nuo valdžios?nejaugi tikrai nėra pasauly teisingumo - tik valdžia ir pinigai??

to: kažin, 2008 05 17 02:28
Visi žino ir mato, kad tu, rašinėdamas antiamerikietiškus komentarus, dirbi Maskvai.

kažin, 2008 05 03 02:15
ar tikrieji JAV vykdomų nusikaltimų mastai kada nors paaiškės? Taip jau yra, kad Rusija dažniausiai žaidžia labai atvirai: ji neslepia savo nusikaltimų ir nesidangsto kova už žmogaus teises. Žinoma, oficialiai ji tą daro, bet realiai visi žino ir mato, ką ji daro iš tikrųjų. O JAV veikia visiškai priešingai. Vizualiai visuomet atrodo, kad ji tikrai gelbėja pasaulį, bet tik giliau pasidomėjus galima suprasti, kokias niekšybes ji išdarinėja.
Žodžiu, politika yra visuotinis blogis, bet be jo neįmanoma:(

Cezaris, 2008 05 02 22:48
To kažin,

Čia politika teisybės labai dažnai nebūna, nebuvo ir tikriausiai nebus, bet kaip sakoma savi marškiniai arčiau kūno dėl to problemos su Rusija yra rimtesnės mums nei Jav su kažkuom. Bet dėl mąstu nesutinku. Dabar išėjus puiki knyga Politkovskojos dienoraštis ten galima pamatyti mąstus ir "buitiškenes" situacijas. Na JAV nors savų žmonių namų nesprogdina nors yra teorija, kad būtent pati JAV susprogdino dangoraižius.

kažin, 2008 05 02 00:29
o iš serbų tai ne istorinės žemės buvo atimtos, ane? Sutinku, jog serbų kelias į ES nesumažėjo, bet kad šansai didesni pasidarė tai tikrai. O kad Rusija skriaudžia kaimynines valstybes nėra nieko keista,- tokia didžiosios valstybės prigimtis. Ir vis dėlto tai, ką daro Rusija, palyginti su JAV vykdomais plataus masto žmogaus teisių pažeidinėjimais, prisidengiant kova už laisvę ar dar kokį marazmą, dar ilgai bus kur kas nuosaikesnė.
Aš nepateisinu nė vienos pusės, bet klausiu, kada baigsis dvigubi standartai. Jeigu smerkiame Rusiją, tuomet smerkime ir JAV ir vice versa, nes kol kas nuomonės reiškiamos tik į vienus vartus.

Andrius, 2008 05 01 23:09
Tegu gruzinai mažiau šakojasi, tai ir neskriaus jų Rusai.

Cezaris, 2008 05 01 11:23
To kažin,

O kodėl jie turi atsisakyti savo istorinių žemių? Be to, kad Kosovas atsiskyrė tai Serbija kelias į ES tikrai nesutrumpėjo. O ką neskriaudžia? Ir ne vieną Gruziją Rusija bando grąžinti į savo įtaką.

kažin, 2008 05 01 01:18
dar ilgai teks kęsti dvigubų standartų sistemą tarptautiniuose santykiuose? Gruzija nori ir į NATO ir separatistines teritorijas susigrąžinti. Serbija nori ir į ES ir Kosovo žemių, bet panašu, jog pastarųjų negaus...Tai gal ir Gruzijai reikėtų susitaikyti su tuo faktu, jog kažko teks atsisakyti (arba teritorijų, arba NATO)ir baigti tarptautinį verkšlenimą, kad ją skriaudžia užsienio valstybės. Tegu pirma su rinkimų teisėtumu ir demokratiškumu susitvarko.

Andrius, 2008 04 30 21:59
To 123 ir 321. Na nepasakokit čia nesamonių, nes juokingai atrodo. Sibiras kadanors Kinams priklausė? Kamčiatka Japonams? Rusijos niekas nepuls ir įsikalkit tai sau į galvą, nes vienas Rusų povandeninis laivas gali ištaškyt pusę kinijos, jau nekalbu apie visą rusijos branduolinį arsenalą.

To 321 ir 123, 2008 04 30 15:16
Nenuvertinkite Rusijos galios ir jėgos. Rusijos istorija tokia marga, Kremliuje buvo net lietuvių ir lenkų įgula...Jei tuo metu būtų egzistavę tokie politologpalaikiai, tai būtų išpranašavę Rusijos mirtį. Auksinė taisyklė - niekada nenuvertink priešo jėgos, niekada neįvaryk jo į beviltišką padėtį - tada jis pavojingiausias..

321, 2008 04 30 15:09
Kinijai priklauso žemės nuo Damansko iki Amūro žiočių, japonams - Kurilų salos ir Kamčiatka. Taigi, V.Putinui, kuris dar gryš prezidentu, teliks Velikaja Rusj - žiedas aplink Kremlių.

123, 2008 04 30 13:22
Idomu kada kinija prades atsiimeti savo zemes is nusususios ruskijos.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras