









|
|
|
|
Estija: bronzinės metinės praėjo ramiai (2)
Komentarai:
Nočnoj pozor, 2008 05 01 18:51 kremliaus propagandistai buvo nusivylę. Labiausiai linksmino vienas girtuoklėlis Tynesmiegio aikštėje aprengtas Rusijos jūrų pėstininko uniforma...
GEDIMINAS, 2008 05 01 15:42 Sveikinu visus bendratautiečius ir kitų tautybių žmones, kurie gyvena ir dirba Lietuvoje su tarptautine Darbo diena ir linkiu visiems turėti tokius darbus, kurie būtų kaip mėgstamas užsiėmimas ir visiems surasti savo tikrąją vietą, savo pašaukimą gyvenime ir linkiu turtingo ir teisingo atlyginimo už savo darbą.
Šiandien taip pat minime Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną ir nors esu šalininkas Europos Sąjungos, tačiau negalvoju ,kad viskas yra taip gražu, kaip kitiems atrodo dėl narystės ES. Negalvokite,kad ES finansuoja mus iš altruizmo, nes tos galingos Europos valstybės, kurios diktuoja ES politiką turi savo tikslų ir kažką paims ir iš mūsų. Negalvokime naiviai ,kad ir pasaulyje ir Europoje nėra slaptų bei žinomų grupuočių, ką mes turime savo politine prasme silpnoje valstybėje, kurios iš esmės valdo valstybes, o politikai būna tik jų marionetės.
Pvz. yra informacijos apie bilderbergerius. Korespondentė E.J.Kirby apibūdino bilderbergerių grupę kaip 'ypatingai įtakingų lobistų grupuotę, turinčią ryškų politinį svorį abiejose Atlanto pusėse'. Vieninga Europa ,Romos sutartis,vieninga Europos valiuta ,Šaltojo karo pabaiga gali būti jų projektai. Manoma, kad Margaret Thacher netekimas Britanijos ministrės pirmininkės pareigų ,kai ji nepritarė bendros Europos įdėjai - tai bilderbergerių darbas. Siekiant valdžios, yra daug lengviau duoti kyšį, papirkti, ir įtakoti vieną politikų grupuotę,negu kelių šalių grupuotes. Todėl valstybes apsimoka vienyti tam ,kad jas paprasčiau valdyti.
Galingos valstybės taiko tokią galimai gudrią politiką, pvz. siunčiant milijardinę ar bilijoninę finansinę pagalbą - už tai gauna gamtos išteklių už žemiausių kainą, tas sakytina apie finansinę pagalbą buvusiai Tarybų Sąjungai,pražūtinga gali būti yra ir Tarptautinio monetarinio fondo politika, kuri sąmoningai laiko Trečiąjį pasaulį luošą ir bėjėgį.
Tad besidžiaugiant ES pinigais nereikia pararasti budrumo ir pagalvoti apie Lietuvos interesus ir nepriklausomybę,o kas jiems iš to, kad mums pinigus dalina ?
O priežastys tikrai turėtų būti, net jei jos dar nėra atskleistos šiai dienai.
|
|
|
|
|
Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus. |
|
|
|
|


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257) 2017 03 08

Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.
Vokietijos biudžeto perteklius rekordinėse aukštumose (303) 2017 03 01

Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.
Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343) 2017 02 22

Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.
Kinijai reikalinga nauja strategija (655) 2017 02 15

Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje.
Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171) 2017 02 08

Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas. |
|