Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai















   Rekomenduojame:







   Mus remia:



 
Lietuva
 
  Lietuva blokuoja ES sutartį su Rusija (7)

Komentarai:

Monika, 2008 11 03 14:17
Esu didžiai nustebusi tokiu Lietuvos poelgiu. Džiaugiuosi kad Lietuva parodė turintį savo balsą.
O rusai tegul nors kiek pasigalinėja su "galvos skausmu"

AbC, 2008 05 19 19:05
Tiesa, nepakomentavau Rusijos ir ES derybų blokados.
aš visom rankom už - reikia nebijoti Rusijos, reikšti savo mintis. Juk ne Stalino metai, už nuomonę nebūsim užpulti.
Kalbant apie ES parlamentą, Lietuvos delegatams reikia plėtoti santykius su tokių pat mažų valstybių delegatais ir jungtis į vieną ratą, sudarant neoficialią frakciją. Na gal tai tik pasvarstymas, tačiau kaip daugiau būti išgirstiems?

AbC to Gediminas, 2008 05 19 18:54
Na ką, Gediminai, gal Medvedevas ir ne KGB žmogus, jis jaunas, išvaizdus.
Bet vis dėlto - PUTINO įpėdinis. Tai viską pasako.
Žinoma bus bandoma parodyti, kad jis europietiškas, kosmopolitiškas. Tai nauja taktika, kurią bus bandoma vykdyti norint daryti didesnę įtaką daugiau šalių.
Juk pirmą savo darbo dieną Putiną skyrė premjeru su dauguma, taigi jis dabar gali keisti konstituciją ir tapti prezidentu iki galvos. Protingas žmogus taip nebūtų pasielgęs :)
Mano manymu - Medvedevas sėdi ir sėdės po Putino padu.


atrodo, 2008 05 06 23:18
man atrodo, kad lietuvos poelgis durnas issisokimas - anksciau lenkai buvo duniai, kurie nieko negavo, o dabar mes - ir dar vieni visiskai. Tikrai kvaila

kęstučiui, 2008 05 06 20:35
mažiau pasitikėkite sociologinėmis apklausomis, juk dalį marginalų elektorato nusiurbs žemaičių ir prisikėlimo veikėjai:)

GEDIMINAS, 2008 05 06 11:53
Rytoj yra neeilinis ir ypatingas įvykis aukščiausiojo lygio politikoje - Rusijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo inauguracijos ceremonija. Mano nuomone ir mano patarimas Valstybės Vadovui ir Prezidentūrai būtų, kad Prezidentas galėtų nuvykti rytoj į Rusijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo inauguracijos iškilmes. Tai būtų Pagarba kaimyninės strateginės reikšmės Lietuvai turinčiai valstybės vadovybei. Argumentai yra šie. Tai yra naujas Rusijos prezidentas ir su juo reiktų pradėti mėginti sukurti partnerystę ar bent jau normalų bendradarbiavimą, juk mes nežinome kaip jis nusiteikęs prieš mus ir kokiu stiliumi jis vadovaus vienai iš svarbiausių valstybių mūsų planetoje. Dalyvavimas inauguracijoje yra Pagarbos išreiškimas ir gali teigiamai nuteikti D.Medvedevo požiūrį į Lietuvą ir padaryti ekonominius,politinius ir visokeriopus santykius harmoningesniais, nei turime šiandien įtemptus santykius. Vienaip ar kitaip mes esame tampriai surišti su kaimyne Rusija ir tie mūsų konfliktai, mano nuomone, yra žalingi tiek mums, tiek Rusijai. Dmitrijus Medvedevas, nors ir yra surištas su Vladimiro Putino aplinka, tačiau Jis nėra KGB žmogus ir gali turėti savo originalų požiūrį Jam užėmus Rusijos valstybės vadovo pareigas. Pvz. jis gerai išmano ir mums ir visai Europai strateginę dujų temą, nes buvo 2000—2001 m. Gazprom direktorių tarybos pirmininkas, nuo 2001 m. — pirmininko pavaduotojas, nuo 2002 m. birželio - vėl pirmininkas ir pagarbi partnerystė be padlaižiavimo, tiesiog su parodyta Pagarba turėtų pradėti gerinti mūsų valstybių santykius ir tikėtina, kad ir Rusijos vadovybė ne taip smaugtų Lietuvą dėl dujų kainų ar kitų energijos šaltinių. Siūlau atsisakyti asmeninių ambicijų ir praeities nuoskaudų, nes D.Medvedevas mūsų Lietuvos žmonių nežudė, nekankino ir netrėmė į Sibirą ir apskritai nesu girdėjęs apie Jo priešiškumą Lietuvai, todėl raginu Prezidentą nuvykti ir pagerbti kaimynės Rusijos valstybės vadovą ir pradėti išmintingą partnerystę tarp Rusijos ir Lietuvos valstybių.

kestutis, 2008 05 05 19:04
geras...ponas Valentinai...nebijokit Lietuvoje tuojau rinkimai į Seimą.. tad Rusija labai greitai pasirūpins, kad Lietuva neišsišokinėtų.. ir nekeltų "galvos skausmo"... taip manau... bus išrinktas Seimas ir vyriausybė gana prorusiški....

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška






Iššūkių aplinkai geopolitika (1328)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.



Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (335)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.



Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (363)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.



Kinijai reikalinga nauja strategija (760)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. 



Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (194)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras