Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Galingiausių pasaulio žvalgybų interesų akiratyje (9)

Komentarai:

arvydas damijonaitis, 2011 04 29 02:53
Pavojingiausias teroristas
INFORMACIJA:Po Vilties prezidento S.Lozoraičio nužudymo,po pirmojo partijos sekretoriaus prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje ambasadą,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijos kloaka Lietuvos valstybė akivaizdžiai tampa Rusijos spec tarnybų marionete..Arvydas Damijonaitis

ed, 2008 05 19 23:53
mano galva, neblogas, edukacinio pobūdžio straipsnis.
tik užkliuvo tas pareiškimas dėl 09 11 išpuolių.
be abejo, de facto, bet vis dėl to? ar tikrai taip??:>

autorius, 2008 05 07 17:12
sutinku su tuo, kad gru maziausiai nukentejo po ssrs subyrejimo, bet pavyzdzui jandarbievo pasalinimas nebuvo "svarus", o agentura po valstybes subyrejimo irgi dalinai subyra. Bet reikia pripazinti, kad anglai nuogastauja del suaktyvejusios rusu veiklos "kaip saltojo karo metais". Neneigiu, kad GRU stipri, bet vis tik jai dar yra kur zengti i prieki. FST yra kaip KGB tesinys, ir pavyzdziui, kiek atsimenu, sienu apsauga buvo FST grazinta (bet nesu tikras). Bendrai, Putinas dalinai tikrai grazino FST is KGB atimtas funkcijas, kas, manau, rodo, jog padalinimas buvo blogiau, kadangi putinas juk norejo sustiprinti FST savo veiksmais.

Vadimui dar kartą, 2008 05 07 16:24
dėl GRU. Ši organizacija kaip tik nenukentėjo per sssr subyrėjimą,ji kaip tik sustiprėjo. Kaip pavzydį galima paiimti Čečėnijos laisvės kovotojų lyderių likvidavimus užsienyje , GRU agentūros išsiplėtimą į naujas NATO šalis ( tai yra į buvusią sssr teritoriją, kur neabejotinai buvo palitkit " miegaliai" ) ir tt.
Dėl KGB išformavimo - ji tik suskilo į daugybę dar slaptesnių organizacijų - kaip federalinę vyriausybės ryšių tarnybą, federalinę apsaugos tarnybą ( Rusijos vadovų apsauga ) ir mano žiniomis į dar bent 8. Ir šis skaidymas kaip tik susitprino FSB, nes etatų skaičius liko toks pat kaip KGB, bet funkcijų - vadovybės apsauga, valstybės sienos apsauga, ryšių apsauga atkirto. Žinoma, tai atsikra ir itin plati ir mažai Lietuvoje nagrinėta tema.

pašalinis, 2008 05 07 09:32
Pritarčiau Vadimui dėl "plagijatų". Labai dažnai autorius kaltina dėl to, bet juk parinktas argumentas ar faktas - taip pat plagijatas. Kitas reikalas, kaip tuos faktus panaudosi, suversi ant vieno siūlo, kad parodytum savo poziciją. Taigi, nežarstykime kaltinimų dėl plagijatų. Rašymas (ir ne tik Spaudos dienos proga) yra sunkus reikalas. Vadimas, būdamas, beje, ne lietuvių kalbos žinovas, rašo gerai ir įtikinamai (su užmoju ir plačiu kampu, kas dabar reta).

autorius to vadimui, 2008 05 06 21:37
Del SVR pastaba priimu, tikrai galima butu parasyti daugiau. Del GRU - vis tik SSRS zlugimas sudave stipru smugi visai Rusijos zvalgybos sitemai, bet GRU tiesiog issaugo stiprybes ivaizdi, bet ji tik atsigauna, grizta i tureta lygi. Del KGB - kuomet struktura buvo dalinama, tikslas buvo butent jos susilpninimas, nes tuometinei valdzia tai buvo konkurentas is senos sitemos. Tikriausiai ja reiketu padalinti, bet ne taip, kaip tai buvo padaryta.

Vadimui, 2008 05 06 20:31
labai keista, kad jūs taip nuvertinote GRU, kuri be jokios abejonės yra stipriausia karinė žvalgyba pasaulyje. Ir dar keisčiau,kad jūs nepaaminėjote Rusijos SVR, akademiko Primakovo kūdikio. Nes FSB dabar veikia tik buvusioje SSSR, o SVR peremė visą užsienio žvalgybos tinklą , kurį kuravo KGB. KGB perdalijimas buvo labai logiškas - dauguma žinome FSB, bet va SVR veikla giliai po " skėčiu". Be jokios abejonės buvo įdomu pasakaityti.

autorius to :), 2008 05 06 18:49
Noreciau visai atvirai pasakyt, kad ziurejau ir agentura.ru, bet empirine medziaga surinkau is skirtingu saltiniu (tiesiog galejo sutapti su agenturos medziaga). Siaip apie bet koki straipsni galima pasakyt, kad jis yra plagiatas, nes jame pateikiamos medziagos galima rasti ivairiuose saltiniuose. Galeciau pateikti literaturos sarasa, bet cia tiesiog ne akdeminis darbas :)

:), 2008 05 06 13:52
Pone Vadimai, dalis jusu medziagos - tai grynas www.agentura.ru plagiatas. Negeda?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras