Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Po rinkimų Serbijoje grėsmingai artėja sunkios derybos

2008 05 17

Serbijos rinkimuose triumfavo prezidento Boriso Tadičiaus proeuropietiškasis blokas. Tačiau nors prezidento koalicija surinko beveik 40 proc. balsų, jam gali prireikti bent vienos nacionalistų partijos paramos daugumai suformuoti.

Europos Sąjunga pasveikino aiškią proeuropietiškų jėgų pergalę parlamento rinkimuose.

B. Tadičius susiduria su sunkumais ieškodamas stabilių partnerių savo trijų partijų koalicijai, nes nenori daryti pernelyg daug politinių nuolaidų, praneša „BBC“ Ivana Miloradovič.

Netgi su vengrų, musulmonų ir albanų mažumų partijų bei nedidelės Liberalų demokratų partijos parama koalicijai trūksta vietų iki reikiamos daugumos.

Nacionalistų Radikalioji partija tvirtina, kad ji galėtų vadovauti koalicijai formuojant vyriausybę. Ultranacionalistų lyderis Tomislavas Nikoličius sakė, kad derėsis su ideologiškai artimomis partijomis.

Analitikai įspėja, kad naujos vyriausybės sudarymas gali užtrukti iki trijų mėnesių.

Suskaičiavus apie 98 proc. balsų B. Tadičiaus koalicija „Už europietišką Serbiją“ turi 38,75 proc. balsų, o T. Nikoličiaus radikalai – 29,2 proc., praneša šalies rinkimų komisija.

Pergalingoje kalboje prezidentas B. Tadičius pabrėžė, kad Serbijos žmonės yra paveikti pritarimo jų šalies ateities narystei ES (ilgai atidėliotas susitarimas dėl to buvo pasirašytas  prieš pat rinkimus). „Serbijos piliečiai neabejotinai patvirtino aiškią europietišką kryptį, – sakė jis, – būtina suformuoti vyriausybę kiek galima greičiau“.

Bet prezidentas taip pat pažadėjo, kad naujoji jo Demokratų partijos vadovaujama vyriausybė nepripažins atsiskyrusios Kosovo provincijos kaip nepriklausomos valstybės.

Buvusi vyriausybė žlugo nežinodama, kaip reaguoti, kai dauguma ES šalių pripažino Kosovo nepriklausomybę.

Pagal 2008 m. gegužės 12 d. „BBC Europe“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras