Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Gruzija smerkia Rusijos veiksmus (2)

2008 05 21

Gruzijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas Šota Utiašvilis BBC parodė filmuotą medžiagą, kuri, šios šalies teigimu, įrodo, kad Rusijos karinės pajėgos dislokuoja sunkiąją ginkluotę atsiskyrusiame Abchazijos regione. Vaizdo medžiaga yra iš automatiškai valdomo Gruzijos šnipų lėktuvo ir ji, pasak Š. Utiašvilio, įrodo, kad Rusija ne tik taiką palaikanti, tačiau ir kovojanti jėga. Maskva griežtai neigia tokius pareiškimus.

Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas Tbilisyje taip pat teigė, kad Gruzijai svarbu siųsti šnipinėjančius lėktuvus arba radijo bangomis valdomus lėktuvus žvalgybos misijoms Abchazijoje, kad būtų galima įvertinti galimą riziką. „Manome, kad Gruzija ypač šiuo metu, kai patvirtinome pranešimus apie didžiules karinių pajėgų dislokavimo operacijas, kurias vykdo rusai, ir turint omenyje Rusijos ir Abchazijos paskelbtus ultimatumus, turi teisę žinoti, kas ten vyksta, kad būtume pasirengę“, – sakė Š. Utiašvilis.

Įtampa tarp Maskvos ir Tbilisio išlieka didelė dėl Abchazijos ir kito atsiskiriančio regiono – Pietų Osetijos. Šios teritorijos yra kontroliuojamos prorusiškų separatistų.

Praėjusį mėnesį Rusija įvedė šimtus desantininkų į Abchaziją, teigdama, kad tai tiesiog taikos palaikymo pajėgos.

Abchazijos separatistai teigia, kad jie pastaraisiais mėnesiais numušė septynis Gruzijos šnipų lėktuvus, nors Tbilisis tikina, kad buvo numuštas tik vienas.

Gruzija savo ruožtu praeitą mėnesį apkaltino Rusiją numušus jos radijo bangomis valdomą lėktuvą, tačiau Kremlius tai paneigė.

Provakarietiška Gruzijos valdžia mano, kad Rusija kursto separatistinius konfliktus, kad išlaikytų savo įtaką Abchazijoje ir pakenktų Gruzijos siekiams prisijungti prie NATO, BBC praneša Matthew Collinsas iš Tbilisio.

Pagal 2008 m. gegužės 18 d. „BBC Europe“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras